May ayında 195-2 Çağrı Mərkəzinə 3700-dən çox müraciət olub
İqtisadiyyat Nazirliyinin 195-2 Çağrı Mərkəzinə daxil olan müraciətlər əsasən, ölkəmizdə pandemiyadan zərər çəkmiş sahibkarlara dövlətin maliyyə-iqtisadi dəstək tədbirləri, vergi güzəştləri və tətilləri, tibbi maska və spirtlə təminat, lisenziyaların verilməsi, güzəştli kreditlərin, investisiya təşviqi və təsdiqedici sənədlərin alınması mexanizmi, həmçinin Nazirliyin səlahiyyətlərinə və fəaliyyət istiqamətlərinə dair digər məsələləri əhatə edib.
Çağrı Mərkəzinə daxil olmuş müraciətlərin əksər hissəsi operativ şəkildə cavablandırılıb, araşdırma tələb edən müraciətlər üzrə Nazirliyin aidiyyəti strukturları tərəfindən qanunvericiliyə uyğun tədbirlər görülüb və müraciət edən şəxslərə cavab verilib.

The appeals received by the Call-Center 195-2 of the Ministry of Economy were mainly related to the topics of financial and economic support for entrepreneurs affected by the consequences of the pandemic in our country, tax benefits and holidays, provision of medical masks and ethanol, mechanisms for issuing licenses, receiving soft loans, encouraging investments and obtaining supporting documents, as well as other issues falling within the authority and activities of the ministry.
Most of the calls received at the Call-center got prompt responses. On appeals requiring further consideration, measures were taken by the relevant structures of the ministry in accordance with the law and the applicants were provided with information on the results of the consideration.