Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzi (4SİM), Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankı (AYİB) və “StrategEast” müəssisəsinin birgə əməkdaşlığı ilə “IT Hub Azerbaijan” layihəsinə start verilib
Layihənin məqsədi ölkəmizin regionlarında informasiya texnologiyaları sahəsində bilik və bacarıqların artırılması, bu sahəyə investisiyaların cəlb edilməsi, yeni iş yerləri və karyera imkanlarının yaradılması proseslərinə, həmçinin sürətli iqtisadi artıma töhfə verilməsidir.
Təlimdə iştirak üçün şərtlər:
• İlkin mərhələdə Gəncə, Sumqayıt, Lənkəran, Mingəçevir, Şirvan şəhərləri və Naxçıvan Muxtar Respublikası Azərbaycanın regionlarında İT sahəsində karyera qurmaq istəyən 19-30 yaş arasında olan Azərbaycan vətəndaşları;

"IT Hub Azerbaijan" project launched with the joint cooperation of the Center for Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution (4SIM), the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) and the "StrategEast" company
The purpose of the project is to increase knowledge and skills in the field of information technologies in the regions of our country, to attract investments in this field, to create new jobs and career opportunities, and to promote rapid economic growth.
Participation terms in the training:
• At the initial stage, citizens of Azerbaijan aged 19 to 30 who want to build a career in the IT field in the cities Ganja, Sumgayit, Lankaran, Mingachevir, Shirvan and Nakhchivan Autonomous Republic of Azerbaijan;