Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyi İsrail Dövlətinin Təl-Əviv şəhərində 2023-cü ilin 28-30 noyabr tarixlərində keçiriləcək "Israfood 2023” beynəlxalq qida sərgisində vahid ölkə stendində iştirak üçün ixracatçıların müraciətlərinin qəbulunu elan edir.
Vahid ölkə stendində iştirak edəcək ixracatçıların maksimum sayı: 20 şirkət.
0802
qabıqlı və qabığı təmizlənmiş badam və meşə fındığı
080810
təzə alma
0810100000
çiyələk və bağ çiyələyi
0810401000
cır mərsin
qurudulmuş meyvə
0910201000
zəfəran: doğranmamış və döyülməmiş
saflaşdırılmamış və ya saflaşdırılmış, lakin kimyəvi tərkibi dəyişdirilməmiş zeytun yağı və onun fraksiyaları:
1604310000
nərə balıqlarının kürüsü
2007911000
200819
qovrulmuş fındıq və badam
240220
tərkibində tütün olan siqaretlər:
Müsabiqə Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2018-ci il 31 oktyabr tarixli 470 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş "Dəstək tədbirlərində iştirak edəcək ixracatçıların seçilməsi üçün müsabiqənin təşkili və keçirilmə Qaydası" əsasında 25 sentyabr 2023-cü il tarixində AZPROMO-da təşkil olunacaq.
Sənədlər aşağıdakı ünvan üzrə 15 sentyabr 2023-cü il tarixinədək təqdim olunmalıdır: Azərbaycan Respublikasının İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi (AZPROMO), Bakı Biznes Mərkəzi, Neftçilər pr. 32, Bakı, AZ1000.

Call for submissions!
The Ministry of Economy of Azerbaijan Republic announces the acceptance of exporters' applications for participation in the single country stand at the"Israfood 2023" international food exhibition, which will be held in Tel Aviv, Israel, on November 28-30, 2023.
Maximum number of exporters to participate in a single country stand – 20 companies.
0802
shelled and peeled almonds and hazelnuts
080810
apples
0810100000
strawberries
0810401000
blueberry
dried fruit
saffron: neither crushed nor ground
olive oil, unrefined or refined but not chemically modified, and its fractions:
1604310000
caviar (sturgeon roe)
jams, fruit jellies, marmalades, fruit or nut purée, fruit or nut paste, hot-processed products, whether or not containing added sugar or other sweetening matter: citrus fruits (sugar content exceeding 30% by weight)
roasted nuts, almonds
fruit juices, unfermented and not containing added spirit, whether or not containing added sugar or other sweetening matter
alcoholic and non-alcoholic beverages and vinegar
240220
cigarettes containing tobacco
The competition will be held in AZPROMO on September 25, 2023 according to the “Rules for the organization and conduct of the competition for the selection of exporters who will participate in support measures”, approved by the decision № 470 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated 31 October 2018.
Documents should be submitted until September 15, 2023 at the following address: Export and Investment Promotion Agency of the Republic of Azerbaijan –  AZPROMO, Baku Business Center, Neftchilar ave., 32, Baku, AZ1000.