Sahibkarlar “Gulfood 2024” sərgisinə dəvət olunur
Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyi Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Dubay şəhərində 2024-cü ilin 19-23 fevral tarixlərində keçiriləcək "Gulfood 2024” beynəlxalq qida sərgisində vahid ölkə stendində iştirak üçün ixracatçıların müraciətlərinin qəbulunu elan edir.
Sərginin əhatə etdiyi sahələr (məhsullar): Qida
Yeməli meyvə və qoz-fındıq; Sitrus meyvələrinin və ya qovunun qabıqları
Hazır və ya konservləşdirilmiş balıq; nərə balığı kürüsü və onun balıq kürüsü dənəciklərindən hazırlanmış əvəzediciləri
Şokolad və tərkibində kakao olan digər hazır ərzaq məhsulları
Tərəvəzin, meyvənin, qoz-fındığın və ya bitkilərin digər hissələrinin emal məhsulları
Sular, təbii və ya süni mineral, qazlı sular daxil olmaqla, şəkər və ya digər şirinləşdirici və ya dad-aromatik maddələr əlavə edilməyən; buz və qar
Sular, mineral və qazlı sular daxil olmaqla, şəkər və ya digər şirinləşdirici və ya dad-aromatik maddələr əlavə edilən və başqa spirtsiz içkilər
Müsabiqə Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2018-ci il 31 oktyabr tarixli 470 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş "Dəstək tədbirlərində iştirak edəcək ixracatçıların seçilməsi üçün müsabiqənin təşkili və keçirilmə Qaydası" əsasında 14 noyabr 2023-cü il tarixində AZPROMO-da təşkil olunacaq.
Sənədlər aşağıdakı ünvan üzrə 3 noyabr 2023-cü il tarixinədək təqdim olunmalıdır: Azərbaycan Respublikasının İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO, Bakı Biznes Mərkəzi, Neftçilər pr. 32, Bakı, AZ1000.

Entrepreneurs invited to Gulfood 2024
The Ministry of Economy of Azerbaijan Republic announces the acceptance of exporters' applications for participation in the single country stand at the Gulfood 2024 international food exhibition, which will be held in Dubai, United Arab Emirates, on February 19-23, 2024.
Maximum number of exporters to participate in a single country stand – 20 companies.
Areas of the exhibition: Food
Prepared or preserved fish; caviar and caviar substitutes prepared from fish eggs
Preparations of cereals, flour, starch and milk; pastry cooks products
Chocolate and other food preparations containing cocoa
Miscellaneous food products
Waters, incl. natural or artificial mineral waters and aerated waters, not containing added sugar, other sweetening matter or flavoured; ice and snow
Waters, incl. mineral waters and aerated waters, containing added sugar or other sweetening matter or flavoured, and other non-alcoholic beverages
The competition will be held in AZPROMO on November 14, 2023 according to the “Rules for the organization and conduct of the competition for the selection of exporters who will participate in support measures”, approved by the decision № 470 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated 31 October 2018.
Documents should be submitted until November 3, 2023 at the following address: Export and Investment Promotion Agency of the Republic of Azerbaijan –  AZPROMO, Baku Business Center, Neftchilar ave., 32, Baku, AZ1000.
Kanan Muzzafarli
AZPROMO – Lead specialist of Division of the Affairs on the Export Markets of the Export Promotion Department