Sahibkarlar "Prodexpo 2024” sərgisinə dəvət olunur
Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyi Rusiya Federasiyasının Moskva şəhərində 2024-cü ilin 5-9 fevral tarixlərində keçiriləcək "Prodexpo 2024” beynəlxalq qida sərgisində vahid ölkə stendində iştirak üçün ixracatçıların müraciətlərinin qəbulunu elan edir.
Vahid ölkə stendində iştirak edəcək ixracatçıların maksimum sayı: 25 şirkət.
Qəhvə, çay, mate və ya paraqvay çayı və ədviyyatlar
10
Dənli bitkilər
Müsabiqə Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2018-ci il 31 oktyabr tarixli 470 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş "Dəstək tədbirlərində iştirak edəcək ixracatçıların seçilməsi üçün müsabiqənin təşkili və keçirilmə Qaydası" əsasında 14 noyabr 2023-cü il tarixində AZPROMO-da təşkil olunacaq.
Sənədlər aşağıdakı ünvan üzrə 3 noyabr 2023-cü il tarixinədək təqdim olunmalıdır: Azərbaycan Respublikasının İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO, Bakı Biznes Mərkəzi, Neftçilər pr. 32, Bakı, AZ1000.

Entrepreneurs invited to Prodexpo 2024
The Ministry of Economy of Azerbaijan Republic announces the acceptance of exporters' applications for participation in the single country stand at the "Prodexpo 2024” international food exhibition, which will be held in Moscow, Russia Federation, on February 5-9, 2024.
Maximum number of exporters to participate in a single country stand – 25 companies.
10
Cereals
Preparations of meat, of fish or of crustaceans, mollusks or other aquatic invertebrates
The competition will be held in AZPROMO on November 14, 2023 according to the “Rules for the organization and conduct of the competition for the selection of exporters who will participate in support measures”, approved by the decision № 470 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated 31 October 2018.
Documents should be submitted until November 3, 2023 at the following address: Export and Investment Promotion Agency of the Republic of Azerbaijan –  AZPROMO, Baku Business Center, Neftchilar ave., 32, Baku, AZ1000.
AZPROMO – Lead specialist of Division of the Affairs with Exporters of the Export Promotion Department