Sahibkarlar "Macfrut 2024" sərgisinə dəvət olunur
Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyi İtaliya Respublikasının Rimini şəhərində 2024-cü ilin 8-10 may tarixlərində keçiriləcək “Macfrut 2024” beynəlxalq meyvə və tərəvəz sərgisində vahid ölkə stendində iştirak üçün ixracatçıların müraciətlərinin qəbulunu elan edir.
Vahid ölkə stendində iştirak edəcək ixracatçıların maksimum sayı: 7 şirkət.
0409
Təbii bal
qəhvə, çay, mate və ya paraqvay çayı və ədviyyatlar
1211500000
əsasən ətriyyat, əczaçılıq və ya insektisid, funqisid və ya analoji məqsədlər üçün istifadə edilən bitkilər və onların hissələri (toxumlar və bar daxil olmaqla), təzə və ya qurudulmuş, bütöv və ya xırdalanmış, doğranmış və ya döyülmüş: - efedra, və ya acılıqotu
1211908600
əsasən ətriyyat, əczaçılıq və ya insektisid, funqisid və ya analoji məqsədlər üçün istifadə edilən bitkilər və onların hissələri (toxumlar və bar daxil olmaqla), təzə və ya qurudulmuş, bütöv və ya xırdalanmış, doğranmış və ya döyülmüş - digərləri
1302120000
biyanın və ya biyan kökünün şirələri və ekstraktları
1510
saflaşdırılmamış və ya saflaşdırılmış, lakin kimyəvi tərkibi dəyişdirilməmiş, yalnız zeytundan hasil olunmuş digər yağlar və onların fraksiyaları, bu yağların və ya fraksiyaların 1509 mal mövqeyindəki yağları ilə və ya fraksiyaları ilə qarışıqları da daxil olmaqla
2004903000
sirkəsiz və ya sirkə turşusuz hazırlanmış və ya konservləşdirilmiş zeytun
2009898901
nar şirəsi
3301
efir yağları (tərkibində terpenlər olan və ya olmayan), absolyut və konkretlər daxil olmaqla; rezinoidlər; ekstraksiya edilmiş efir yağları; piylərdə, uçucu olmayan yağlarda, mumlarda və ya analoji məhsullarda anfreraj və ya maserasiya üsulu ilə alınan efir yağlarının konsetratları; efir yağlarını terpensizləşdirilməsizamanı alınan əlavə terpen məhsulları; efir yağlarının sulu distillyatları və sulu məhlulları
Müsabiqə Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2018-ci il 31 oktyabr tarixli 470 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş "Dəstək tədbirlərində iştirak edəcək ixracatçıların seçilməsi üçün müsabiqənin təşkili və keçirilmə Qaydası" əsasında 8 aprel 2024-cü il tarixində AZPROMO-da təşkil olunacaq.
Sənədlər aşağıdakı ünvan üzrə 5 aprel 2024-cü il tarixinədək təqdim olunmalıdır: Azərbaycan Respublikasının İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi – AZPROMO, Bakı Biznes Mərkəzi, Neftçilər pr. 32, Bakı, AZ1000.

Entrepreneurs invited to Macfrut 2024
The Ministry of Economy of Azerbaijan Republic announces the acceptance of exporters' applications for participation in the single country stand at the "Macfrut 2024” international food exhibition, which will be held in Rimini, İtalian Republic, on May 8-10, 2024.
Maximum number of exporters to participate in a single country stand – 7 companies.
Areas of the exhibition: Food and drink
0409
Natural honey
1211500000
Ephedra, or conifers
1211908600
others
1302120000
vegetable saps and extracts of liquorice
Olive oil and its fractions, whether or not refined, but not chemically modified :
1510
Other oils and their fractions, refined or refined but not chemically modified, only extracted from olives, including mixtures of these oils or fractions with oils or fractions of heading 1509:
2004903000
sauerkraut, capers and olives
2009898901
pomegranate juice
3301
Essential oils (terpeneless or not), including concretes and absolutes; resinoids; extracted oleoresins; concentrates of essential oils in fats, in fixed oils, in waxes or the like, obtained by enfleurage or maceration; terpenic byproducts of the deterpenation of essential oils; aqueous distillates and aqueous solutions of essential oils:
Cartons, boxes, cases, bags and other packing containers, of paper, paperboard, cellulose wadding or webs of cellulose fibers; box files, letter trays and similar articles, of paper or paperboard of a kind used in offices, shops or the like:
Other paper, paperboard, cellulose wadding and webs of cellulose fibers, cut to size or shape; other articles of paper pulp, paper, paperboard, cellulose wadding or webs of cellulose fibers:
The competition will be held in AZPROMO on April 8, 2024 according to the “Rules for the organization and conduct of the competition for the selection of exporters who will participate in support measures”, approved by the decision № 470 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated 31 October 2018.
Documents should be submitted until April 5, 2024 at the following address: Export and Investment Promotion Agency of the Republic of Azerbaijan –  AZPROMO, Baku Business Center, Neftchilar ave., 32, Baku, AZ1000.
AZPROMO – Leading Specialist of Division of the Affairs on the Export Markets of the Export Promotion Department