Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyi Rusiya Federasiyasının Moskva şəhərində 2025-ci ilin 16-19 sentyabr tarixlərində keçiriləcək "WorldFood Moscow 2025” beynəlxalq qida sərgisində vahid ölkə stendində iştirak üçün ixracatçıların müraciətlərinin qəbulunu elan edir.
Vahid ölkə stendində iştirak edəcək ixracatçıların maksimum sayı: 20 şirkət.
Qeyd: Alkoqollu içki istehsalı üzrə iştirak edə biləcək maksimum ixracatçı sayı 10.
Sərginin əhatə etdiyi sahələr (məhsullar): Qida və içki sənayesi.
Qara çay (fermentləşdirilmiş) və ya qismən fermentləşdirilmiş, 3 kq-dan çox çəkisi olmayan ilkin bağlamalarda
Müxtəlif ədviyyatlar
Heyvan və ya bitki mənşəli piylər və yağlar və onların parçalanması nəticəsində alınan məhsullar, hazır yeyinti piyləri heyvan ve bitki mənşəli mumlar
Ətdən, ət əlavələrindən və ya qandan hazırlanan kolbasalar və analoji məhsullar; onların əsasında hazırlanan hazır qida məhsulları
Ətdən, ət əlavələrindən və ya qandan hazırlanan hazır və ya konservləşdirilmiş digər məhsullar
Hazır və ya konservləşdirilən balıq; nərə balığı kürüsü və onun balıq kürüsü dənəciklərindən hazırlanmış əvəzediciləri
Şokolad və tərkibində kakao olan digər hazır ərzaq məhsullar
Taxıldan, undan, nişastadan və ya süddən alınan hazır məhsular un qənnadı məhsulları
Sousların hazırlanması üçün məhsullar və hazır souslar; dad əlavələri və qarışıq ədviyyatlar; xardal tozu və hazır xardal
Dondurma və digər yeyinti buz növləri, tərkibində kakao olan və ya olmayan
Tütün və tütün sənaye əvəzediciləri
3919
Plastik kütlədən plitələr, təbəqələr, plyonkalar, folqalar, lentlər, zolaqlar və digər yastı formalar, özüyapışan, rulonlarda olan və ya olmayan
Müsabiqə Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2018-ci il 31 oktyabr tarixli 470 nömrəli Qərarı  ilə təsdiq edilmiş "Dəstək tədbirlərində iştirak edəcək ixracatçıların seçilməsi üçün müsabiqənin təşkili və keçirilmə Qaydası" əsasında 12 iyun 2025-ci il tarixində AZPROMO-da təşkil olunacaq.
Sənədlər aşağıdakı ünvan üzrə 30 may 2025-ci il tarixinədək təqdim olunmalıdır: Azərbaycan Respublikasının İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi (AZPROMO), Bakı Biznes Mərkəzi, Neftçilər pr. 32, Bakı, AZ1000.

The Ministry of Economy of Azerbaijan Republic announces the acceptance of exporters' applications for participation in the single country stand at the "Worldfood Moscow 2025" international food exhibition, which will be held in Moscow, Russia Federation, on September 16-19, 2025.
Maximum number of exporters to participate in a single country stand: 20 companies.
Note: The maximum number of exporters that can participate in the production of alcoholic beverages is 10.
Areas of the exhibition: Food and beverages.
HS Code
Dairy produce; bird's eggs; natural honey, food products of animal origin not elsewhere specified or included
Edible fruits and edible nuts: peel of citrus fruirs or melons
Black tea (fermented) and other partly fermented tea in immediate packings of a content not exceeding 3 kg
Different spices
Animal or vegetable fats and oils and their cleavage products, edible fats, animal and vegetable waxes
Sausages and similar products, of meat, offal or blood; food preparations based on these products
Other prepared or preserved meat, meat offal Other prepared or preserved meat, meat offal
Prepared or preserved fish; caviar and caviar substitutes prepared from fish eggs
Chocolate and other prepared food products containing cocoa
Preparations of cereals, flour, starch or milk; pastry cooks' products
Products of processing of vegetables, fruits, nuts and other parts of plants
Sauces and preparations therefore; mixed condiments and mixed seasonings; mustard flour and meal and prepared mustard
İce cream and other edible ice, whether or not containing cocoa.
Alcoholic and non–alcoholic beverages and vinegar
3919
Self-adhesive plates, sheets, film, foil, tape, strip and other flat shapes, of plastics, whether or not in rolls.
Other paper, paperboard, cellulose wadding and webs of cellulose fibers, cut to size or shape; other articles of paper pulp, paper, paperboard, cellulose wadding or webs of cellulose fibers
The competition will be held in AZPROMO on June 12, 2025 according to the “Rules for the organization and conduct of the competition for the selection of exporters who will participate in support measures”, approved by the decision № 470 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated 31 October 2018.
Documents should be submitted until May 30, 2025 at the following address: Export and Investment Promotion Agency of the Republic of Azerbaijan –  AZPROMO, Baku Business Center, Neftchilar ave., 32, Baku, AZ1000.