Sahibkarlar "Gulfood 2026” beynəlxalq qida sərgisinə dəvət olunurlar
Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyi Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Dubay şəhərində 2026-cı ilin 26-30 yanvar tarixlərində keçiriləcək "Gulfood 2026” beynəlxalq qida sərgisində vahid ölkə stendində iştirak üçün ixracatçıların müraciətlərinin qəbulunu elan edir.
Vahid ölkə stendində iştirak edəcək ixracatçıların maksimum sayı: 22 şirkət.
Sərginin əhatə etdiyi sahələr (məhsullar): Qida və içki sənayesi, o cümlədən ərzaq məhsullarının istehsalı və emalı.
Müraciətlərin qəbulu aşağıda təqdim olunan XİF MN məhsul kodlarına daxil olan qida məhsulları üzrə həyata keçiriləcək.
Qəhvə, çay, mate və ya Paraqvay çayı və ədviyyatlar
Heyvan və ya bitki mənşəli piylər və  yağlar və onların parçalanması nəticəsində alınan məhsullar, hazır yeyinti piyləri heyvan ve bitki mənşəli mumlar
Taxıldan, undan, nişastadan və ya süddən alınan hazır məhsullar un qənnadı məhsulları
Sular, təbii və ya süni mineral, qazlı sular daxil olmaqla, şəkər və ya digər şirinləşdirici və ya dad-aromatik maddələr əlavə edilməyən; buz və qar
Sular, mineral və qazlı sular daxil olmaqla, şəkər və ya digər şirinləşdirici və ya dad-aromatik maddələr əlavə edilən və başqa spirtsiz içkilər, 2009 mal mövqeyində təsnif edilən meyvə və ya tərəvəz şirələri istisna olmaqla
Müsabiqə Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2018-ci il 31 oktyabr tarixli 470 nömrəli Qərarı  ilə təsdiq edilmiş "Dəstək tədbirlərində iştirak edəcək ixracatçıların seçilməsi üçün müsabiqənin təşkili və keçirilmə Qaydası" əsasında 1 dekabr 2025-ci il tarixində AZPROMO-da təşkil olunacaq.
Sənədlər aşağıdakı ünvan üzrə 25 noyabr 2025-ci il tarixinədək təqdim olunmalıdır: Azərbaycan Respublikasının İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyi (AZPROMO), Bakı Biznes Mərkəzi, Neftçilər pr., 32, Bakı, AZ1000.

Entrepreneurs are invited to attend the international food exhibition "Gulfood 2026"
The Ministry of Economy of Azerbaijan Republic announces the acceptance of exporters' applications for participation in the single country stand at the Gulfood 2026 international food exhibition, which will be held in Dubai, United Arab Emirates, on January 3-5, 2025.
Maximum number of exporters to participate in a single country stand – 22 companies.
Areas of the exhibition: Food and beverage industry, including the production and processing of food products.
04 |
Dairy produce; birds’ eggs; natural honey; edible products of animal origin, not elsewhere specified or included |
07 |
Edible vegetables and certain roots and tubers |
Edible fruits and edible nuts: peel of citrus fruirs or melons |
09 |
Coffee, tea, mate and spices |
12 |
Oil seeds and oleaginous fruits; miscellaneous grains, seeds and fruit; industrial or medicinal plants; straw and fodder |
Animal or vegetable fats and oil and their cleavage products; prepared edible fats; animal or vegetable waxes. |
16 |
Prepared products of meat; fish or crustaceans, molluscs or other aquatic invertebrates |
Preparations of cereals, flour, starch or milk; pastry cooks' products |
Products of processing of vegetables, fruits, nuts and other parts of plants |
21 |
Miscellaneous food products |
Waters, including natural or artificial mineral waters and aerated waters, not containing added sugar or other sweetening matter nor flavored; ice and snow |
Waters, including mineral waters and aerated waters, containing added sugar or other sweetening matter or flavored, and other non-alcoholic beverages, not including fruit or vegetable juices of heading 2009 |
The competition will be held in AZPROMO on November 28, 2026 according to the “Rules for the organization and conduct of the competition for the selection of exporters who will participate in support measures”, approved by the decision № 470 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated 31 October 2018.
Documents should be submitted until November 25, 2025 at the following address: Export and Investment Promotion Agency of the Republic of Azerbaijan – AZPROMO, Baku Business Center, Neftchilar ave., 32, Baku, AZ1000.