CAREC İnstitutunun Vakansiya Elanı
Mərkəzi Asiya Regional İqtisadi Əməkdaşlıq (CAREC) İnstitutu biliklərin idarə edilməsi və kommunikasiya üzrə baş mütəxəssis vakansiyasına sənəd qəbulunu elan edir. Vakansiya üzrə dünyanın hər yerindən ixtisaslı kadrlar müraciət edə bilərlər. Namizədlər mövcud vakansiya üzrə müəyyən olunmuş tələblərə cavab verməlidirlər.
Namizədlər sənədləri 5 mart 2026-cı il tarixinə qədər (hr@carecinstitute.org) elektron poçt ünvanına göndərə bilərlər. Yalnız seçilmiş namizədlərlə əlaqə saxlanılacaqdır.
Qeyd edək ki, Mərkəzi Asiya Regional İqtisadi Əməkdaşlıq (CAREC) İnstitutu regionda tədqiqat, təhlil, qabaqcıl bilik və təcrübə mübadiləsi, potensialın artırılması, biliklərin idarə edilməsi, şəbəkələşmə və tərəfdaşlıqların qurulması sahələrinə istiqamətləndirilmiş beynəlxalq hökumətlərarası təşkilatdır. Mərkəzi ofisi Çinin Sincan Uyğur Muxtar Vilayətinin Urumçi şəhərində yerləşən təşkilatın üzvləri arasında Azərbaycan, Çin Xalq Respublikası, Gürcüstan, Qazaxıstan, Qırğızıstan, Monqolustan, Pakistan, Tacikistan, Türkmənistan, Özbəkistan kimi ölkələr yer alır. Azərbaycan CAREC Proqramına 2003-cü ildə qoşulmuşdur.

CAREC Institute Vacancy Announcement
The Central Asia Regional Economic Cooperation (CAREC) Institute has announced a vacancy for the position of Senior Knowledge Management and Communication Specialist. Qualified candidates across the globe are invited to apply. Applicants must meet the specified requirements for the position.
Interested candidates are requested to submit their application documents by 5 March 2026 via email to hr@carecinstitute.org. Only shortlisted candidates will be contacted.
It should be noted that the CAREC Institute is an international intergovernmental organization focused on research, analysis, advanced knowledge and experience sharing, capacity building, knowledge management, networking, and partnership development across the region. The organization’s headquarters is located in Urumqi, Xinjiang Uyghur Autonomous Region, People’s Republic of China. Member countries of the CAREC Institute include Azerbaijan, the People’s Republic of China, Georgia, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Mongolia, Pakistan, Tajikistan, Turkmenistan, and Uzbekistan. Azerbaijan joined the CAREC Program in 2003.