İqtisadiyyat Nazirliyi yanında İctimai Şurada müzakirə təşkil edilib
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında İctimai Şuranın Fəaliyyət Planına uyğun olaraq, iqtisadi sahədə fəaliyyət göstərən ictimai birliklər və assosiasiyalarla ictimai müzakirələrə başlanıb. İlk ictimai müzakirə Azərbaycan Meyvə-Tərəvəz İstehsalçıları və İxracatçıları Assosiasiyası (AMTA) ilə keçirilib.
Onlayn formatda təşkil edilmiş tədbirdə Şura üzvləri və sahibkarlar aidiyyəti sahə ilə bağlı cari vəziyyəti və gələcək perspektivləri müzakirə edib, qarşılıqlı fikir mübadiləsi aparıblar.
Müzakirə zamanı sahibkarların sualları cavablandırılıb. Müzakirələrdə səsləndirilən təkliflər araşdırılacaq və aidiyyəti qurumlara təqdim ediləcəkdir.

In line with the Action Plan of the Public Council under the Ministry of Economy, public discussions have begun with public unions and associations operating in the economic sphere. The first public discussion took place with Azerbaijan Fruit and Vegetable Producers and Exporters Association.
At the event, organized online, Council members and entrepreneurs discussed the current situation and future prospects in the relevant field and exchanged mutual views.
During the discussion, answers were given to the questions of entrepreneurs. Suggestions made during the discussions will be studied and submitted to the relevant institutions.