Xarici ticarət və ticarət tarifləri işçi qrupunun növbəti iclası keçiriləcək
“Biznes mühiti və Beynəlxalq reytinqlər üzrə Komissiya”nın Xarici ticarət və ticarət tarifləri üzrə işçi qrupunun 24 may 2022-ci il tarixində video-konfrans formatında növbəti iclasının keçirilməsi nəzərdə tutulur.
İclasda 2022-ci il üçün təsdiq edilmiş Fəaliyyət Planının müvafiq bəndlərinin icrasından irəli gələn məsələlərin müzakirə edilməsi, o cümlədən ölkəmizin ixrac-idxal əməliyyatlarının asanlaşdırılması, habelə xarici ticarət qanunvericiliyinin təkmilləşdirilməsi istiqamətində həyata keçiriləcək tədbirlər haqqında fikir mübadiləsinin aparılması planlaşdırılır.
İclasda aidiyyəti dövlət orqanlarının, ticarət və sənaye palatalarının və digər aidiyyəti qurumların məsul şəxsləri iştirak edəcəkdir.
Qeyd olunan fəaliyyət sahəsi üzrə maraqlı olan şəxslər www.azranking.az internet səhifəsinin “onlayn müraciət” bölməsinə daxil olaraq müraciət edə bilərlər.

Regular Foreign Trade and Trade Tariffs Working Group meeting to be held
The regular meeting of the Foreign Trade and Trade Tariffs Working Group of the "Commission on the Business Environment and International Ratings" is scheduled to be held on May 24, 2022 via videoconference.
The meeting will focus on discussing issues arising in connection with the implementation of the relevant points of the Action Plan approved for 2022, as well as exchanging views on measures that need to be implemented in the direction of facilitating export-import operations in our country, as well as improving foreign trade legislation.
Officials of the relevant state bodies, chambers of commerce and industry and other institutions will attend the meeting.
Persons interested in this field of activity can apply by visiting the "Online Application" section on the website www.azranking.az.