İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatı ilə əlaqələrin inkişafı müzakirə olunub
İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatının baş katibi ilə görüşdə ikitərəfli münasibətlərin gücləndirilməsi və qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər haqqında fikir mübadiləsi aparılıb.
İqtisadiyyat nazirinin birinci müavini Elnur Əliyev İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatının (D-8) baş katibi İsiaka Abdulqadir İmamla görüşüb.
Görüşdə Azərbaycanın təşkilatla əlaqələrin güclənməsinə önəm verdiyi vurğulanıb, davamlı iqtisadi artıma nail olunması istiqamətində birgə təşəbbüslərin əhəmiyyəti qeyd edilib.
Tərəflər təşkilatla Azərbaycan arasında əməkdaşlığın perspektivləri, ikitərəfli münasibətlərin gücləndirilməsi imkanları, ölkəmizin beynəlxalq quruma üzvlüyü çərçivəsində atılacaq addımlar və qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər haqqında müzakirələr aparıblar.

Development of relations with Economic Cooperation Organization discussed
During a meeting with the Secretary General of the Economic Cooperation Organization, an exchange of views took place on strengthening bilateral relations and other issues of mutual interest.
The First Deputy Minister of Economy, Elnur Aliyev, met with the Secretary General of the Economic Cooperation Organization (D-8), Isyaka Abdulgadir Imam
The meeting emphasized Azerbaijan's commitment to strengthening its relations with the organization and highlighted the importance of joint initiatives aimed at achieving sustainable economic growth.
The parties held discussions on the prospects of cooperation between the organization and Azerbaijan, opportunities for strengthening bilateral relations, steps to be taken within the framework of the country's membership in the international organization, and other matters of mutual interest.