İspaniyanın ticarət məsələləri üzrə dövlət katibi ilə görüş keçirilib
“Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi və İspaniya Krallığının İqtisadiyyat, Ticarət və Biznes Nazirliyi arasında strateji iqtisadi əməkdaşlıq haqqında Anlaşma Memorandumu” imzalanıb.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov İspaniyanın ticarət məsələləri üzrə dövlət katibi xanım Amparo Lopez Senoviya ilə görüşüb.
Görüşdə bu gün keçirilən Azərbaycan – İspaniya biznes forumunun iqtisadi-ticarət əlaqələrinin, o cümlədən işgüzar dairələr arasında tərəfdaşlığın daha da inkişaf etdirilməsi baxımından əhəmiyyəti vurğulanıb. Ölkəmizin İspaniya ilə əməkdaşlığın inkişafına önəm vediyi, keçirilən görüşlərin və aparılan müzakirələrin bu baxımdan vacibliyi diqqətə çatdırılıb.
Tərəflər Azərbaycan və İspaniya arasında Strateji İqtisadi Dialoqun 1-ci iclasının sahibkarlıq subyektlərinin fəaliyyətinin təşviqində əhəmiyyəti barədə fikirlərini bölüşüblər.
Görüş çərçivəsində  “Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi və İspaniya Krallığının İqtisadiyyat, Ticarət və Biznes Nazirliyi arasında strateji iqtisadi əməkdaşlıq haqqında Anlaşma Memorandumu” imzalanıb.
Sənədin icrası ikitərəfli biznes əlaqələrini genişləndirmək, investisiyaları artırmaq, texnologiya və bilik transferini, təcrübə mübadiləsini və birgə təşəbbüsləri təşviq etməklə əməkdaşlığı şaxələndirməyə töhfə verəcək.

A "Memorandum of Understanding on Strategic Economic Cooperation between the Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Economy, Trade, and Business of the Kingdom of Spain" has been signed.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov met with Spain's Secretary of State for Trade, Ms. Amparo Lopez Senovia.
During the meeting, the significance of the Azerbaijan-Spain business forum held today in strengthening economic and trade relations, as well as fostering partnerships between business circles, was emphasized. It was noted that Azerbaijan attaches great importance to developing cooperation with Spain, and the meetings and discussions held in this regard are considered crucial.
The parties shared their views on the significance of the 1st session of the Strategic Economic Dialogue between Azerbaijan and Spain in promoting the activities of business entities.
As part of the meeting, a "Memorandum of Understanding on Strategic Economic Cooperation between the Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Economy, Trade, and Business of the Kingdom of Spain" was signed.
The implementation of the document will contribute to diversifying cooperation by expanding bilateral business relations, increasing investments, promoting technology and knowledge transfer, experience exchange, and joint initiatives.