Hacıqabul Sənaye Parkında yeni rezident
Hacıqabul Sənaye Parkının yeni qeydiyyata alınan rezidenti tərəfindən 9,4 milyon manatdan çox investisiya yatırılacaq.
“Ese Agro” QSC-yə İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində İqtisadi Zonaların İnkişafı Agentliyinin idarəçiliyində olan Hacıqabul Sənaye Parkının rezidenti statusu verilib.
Şirkət tərəfindən Sənaye Parkının ərazisində alma və nar konsentratlarının emalı, eləcə də nar şirəsinin istehsalı zavodunun qurulması nəzərdə tutulur.
İnvestisiya dəyəri 9,4 milyon manat olan layihə çərçivəsində 15 nəfər daimi işlə təmin ediləcək.
Müəssisədə istehsal olunacaq məhsulların daxili bazarda satışı ilə yanaşı, ixracı da planlaşdırılır.

A new resident registered in the Hajigabul Industrial Park will invest over 9.4 million AZN.
"Ese Agro" JSC has been granted the resident status of the Hajigabul Industrial Park, which is managed by the Agency for the Development of Economic Zones under the Ministry of Economy.
The company plans to establish a factory for the processing of apple and pomegranate concentrates, as well as the production of pomegranate juice within the area of the Industrial Park.
The project, with an investment value of 9.4 million AZN, will provide permanent employment for 15 people.
In addition to the sale of the products produced at the facility in the domestic market, export is also planned.