Naxçıvan Muxtar Respublikasının sosial-iqtisadi inkişafı ilə bağlı layihələr müzakirə olunub
“Naxçıvan Muxtar Respublikasının sosial-iqtisadi inkişafına dair 2023–2027-ci illər üçün Dövlət Proqramı” üzrə Əlaqələndirmə Qrupunun onlayn iclası keçirilib.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Administrasiyasının, Naxçıvan Muxtar Respublikasının Nazirlər Kabinetinin, Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat, Kənd Təsərrüfatı, Energetika, Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat, nazirliklərinin, Mərkəzi Bankın, Dövlət Gömrük Komitəsinin, Dövlət Turizm Agentliyinin, İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin nümayəndələrinin iştirak etdiyi iclasda gündəlikdə duran məsələlər müzakirə olunub.
İclas iştirakçılarına “Naxçıvan Muxtar Respublikasında istehsal olunan məhsulların Azərbaycan Respublikasının digər ərazilərinə daşınması üçün çəkilmiş xərclərə görə dəstək məbləğinin ödənilməsi Qaydası”, “Naxçıvan Muxtar Respublikasının sosial-iqtisadi inkişafına dair 2023-2027-ci illər üçün Dövlət Proqramı”nın 2023-2024-cü illər üzrə Təfsilatlı Tədbirlər Planı”nın icrası üzrə monitorinq və qiymətləndirmə nəticələri barədə məlumat verilib.
İclasda Naxçıvan Muxtar Respublikasında reallaşdırılması nəzərdə tutulan potensial investisiya layihələri diqqətə çatdırılıb, əlaqələndirmə qrupunun üzvlərinin rəy və təklifləri dinlənilib.

An online meeting of the Coordination Group on the “State Program for the Socio-Economic Development of the Nakhchivan Autonomous Republic for 2023–2027” has been held.
The meeting was attended by representatives of the Presidential Administration of the Republic of Azerbaijan, the Cabinet of Ministers of the Nakhchivan Autonomous Republic, the Ministries of Economy, Agriculture, Energy, Digital Development and Transport of the Republic of Azerbaijan, as well as the Central Bank, the State Customs Committee, the State Tourism Agency, and the Center for Analysis and Communication of Economic Reforms. The participants discussed the items on the agenda.
The participants of the meeting were informed about the “Procedure for the payment of support amounts for the transportation costs of products manufactured in the Nakhchivan Autonomous Republic to other regions of the Republic of Azerbaijan” and the results of monitoring and evaluation regarding the implementation of the “Detailed Action Plan for 2023–2024” under the “State Program on the Socio-Economic Development of the Nakhchivan Autonomous Republic for 2023–2027.”
The meeting highlighted potential investment projects planned for implementation in the Nakhchivan Autonomous Republic, and the opinions and proposals of the members of the Coordination Group were heard.