Hacıqabul Sənaye Məhəlləsində yeni rezidentlər
İqtisadi Zonaların İnkişafı Agentliyinin (İZİA) idarəçiliyində olan Hacıqabul Sənaye Məhəlləsində 3 sahibkarlıq subyektinə rezidentlik statusu verilib, bununla da Sənaye Məhəlləsinin rezidentlərinin sayı 13-ə çatıb.
Yeni rezident “Absheron Trending” MMC parket, laminat və s. kimi müxtəlif növ taxta məhsullarının istehsalını həyata keçirəcək. İnvestisiya dəyəri 3 milyon manat olan layihə çərçivəsində 90 daimi iş yerinin açılması nəzərdə tutulur.
Hacıqabul Sənaye Məhəlləsinin digər rezidenti "AR Metiz" MMC müxtəlif növ və ölçüdə polad şuruplar istehsal edəcək müəssisə inşa edəcək. İnvestisiya dəyəri 3 milyon manatdan çox olan müəssisədə 17 nəfər daimi işlə təmin ediləcək.
Sənaye Məhəlləsinin daha bir rezidenti “LV Shipping Caspian” MMC tərəfindən sənaye tullantılarının utilizasiyası həyata keçiriləcək. İnvestisiya dəyəri 350 min manat olan müəssisədə 8 nəfər işlə təmin ediləcək.

New residents in Hajigabul Industrial Estate
Under the leadership of the Economic Zones Development Agency (EZIA) in Hajigabul Industrial Estate, “The number of residents has reached 13 and three new entrepreneurship entities have obtained the status of resident.
New resident "Absheron Trending" LLC will realize the production of various types of wooden products as parquet, laminate, etc. Opening of 90 permanent jobs are planned within the project with an investment value of 3 million manats.
Another resident of Hajigabul Industrial Estate is "AR Metiz" LLC will build an enterprise that will produce steel screws of various types and sizes. 17 people will be provided with permanent jobs within the project with an investment value of 3 million manats.
"LV Shipping Caspian" LLC, another resident of the Industrial District, will dispose of industrial waste.