İstanbulda İslam Əməkdaşlıq Təşkilatının (İƏT) İqtisadi və Ticarət Əməkdaşlığı üzrə Daimi Komitəsinin (COMCEC) 38-ci iclası keçirilir. “COVID-19 pandemiyası ilə bağlı effektiv sosial yardımın təminatı və sosial-iqtisadi gücləndirmə” mövzusunda təşkil olunan tədbirdə İƏT-ə üzv ölkələrdə COMCEC Strategiyasının icrası, ticarət, kənd təsərrüfatı, nəqliyyat və kommunikasiya, maliyyə, rəqəmsal transformasiya, yoxsulluğun aradan qaldırılması, özəl sektorun inkişafı sahələrində əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olunur.
İƏT-ə üzv ölkələrin dövlət qurumlarının, təşkilatın ixtisaslaşmış institutlarının və müxtəlif beynəlxalq təşkilatların nümayəndələrinin iştirak etdiyi tədbirdə ölkəmizi iqtisadiyyat nazirinin müavini Sahib Məmmədov təmsil edir.

The 38th meeting of the Standing Committee on Economic and Trade Cooperation (COMCEC) of the Organization of Islamic Cooperation (OIC) is held in Istanbul.
Implementation of the COMCEC Strategy in OIC member countries, cooperation issues in the fields of trade, agriculture, transport and communication, finance, digital transformation, poverty alleviation, and private sector development on "Ensuring effective social assistance and socio-economic strengthening in connection with the COVID-19 pandemic"are discussed at he event.
Deputy Minister of Economy, Sahib Mammadov represents our country at the meeting attended by representatives of state institutions of OIC member countries, specialized institutes of the organization and various international organizations.