Dekabrın 13-də növbəti hərrac keçirilib
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidməti tərəfindən dekabrın 13-də keçirilən hərracda gəmi, nəqliyyat vasitəsi, avadanlıq olmaqla 27 dövlət əmlakı satılıb. Hərraca çıxarılan dövlət əmlaklarına ümumilikdə 291 sifariş qəbul olunub.
Ötən hərraclarda olduğu kimi, bu dəfə də nəqliyyat vasitələrinin özəlləşdirilməsinə maraq böyük olub və hərrac rəqabətli keçib. Belə ki, ilkin satış qiyməti 7.000 manat olan “BMW 535İ” markalı avtomobilə edilən ən son təklif 3 dəfəyə yaxın artaraq 20.200 manat olub. Bundan başqa, “Mercedes Benz Sprinter” markalı mikroavtobusun ilkin start qiyməti 10.000 manat olsa da, nəqliyyat vasitəsi 25.700 manata satılıb.
"Bakı Beynəlxalq Dəniz Ticarət Limanı" QSC-nin istehsal tarixi 1985-ci il olan "Şəfəq" gəmisi isə 70.000 manata özəlləşdirilib.
Budəfəki hərracda satılmış dövlət əmlakları üzrə 207.300 manat vəsaitin dövlət büdcəsinə ödənilməsi nəzərdə tutulur.
Hərracda satılan dövlət əmlaklarının siyahısı ilə buradan tanış olmaq mümkündür: (https://clck.ru/332YXm )
Məlumat üçün: Bu ay üzrə növbəti hərraclar 20 və 27 dekabr tarixlərində keçiriləcək və hərraclara 25 kiçik dövlət müəssisəsi və obyekti, 10 nəqliyyat vasitəsi çıxarılacaq.

The next auction was held by the State Service for Real Estate Affairs under the Ministry of Economy, on December 13.
According to information 27 state properties, including ships, vehicles, and equipment, were sold at the auction. A total of 291 orders were received for the auctioned state properties. As in the previous auctions, there was great interest in the privatization of vehicles and the auction was competitive. Thus, the latest offer for the "BMW 535I" car, which had an initial selling price of AZN 7,000, was 3 times more – AZN 20,200. In addition, although the initial starting price of the "Mercedes Benz Sprinter" minibus was AZN 10,000, the vehicle was sold for AZN 25,700.
The ship "Shafaq" of "Baku International Sea Trade Port" CJSC, manufactured in 1985 was sold for AZN 70.000.
So, it is planned to pay AZN 207,300 to the state budget for the state properties sold in the next auction.
The list of properties privatized at the auction can be found here: (https://clck.ru/332YXm )
For your information: The next auctions will be held on December 20, 27 and 25 small state enterprises and facilities, 10 vehicles will be auctioned.