14 dekabrda keçirilən hərracda 2 faydalı qazıntı yatağı istifadəyə verilib
Faydalı qazıntı yataqlarının istifadəyə verilməsi ilə bağlı keçirilən növbəti hərracda Qaradağda yerləşən “Gülbaxt” və “Vulkan” əhəngdaşı yataqlarının müvafiq olaraq 3,86 hektar və 9,6  hektar sahəsi istifadəyə verilib.
Hərracda istifadəyə verilən faydalı qazıntı yataqlarının siyahısı və qalibləri ilə buradan tanış olmaq mümkündür: (https://clck.ru/333E6f )
Qeyd edək ki, faydalı qazıntı yataqlarının istifadəsi üzrə növbəti hərrac 6 yanvar 2023-cü il tarixində keçiriləcək. Hərraca “Babazənən-III” gilcə yatağının 8 LOT üzrə 53 hektar sahəsi çıxarılacaq.

The Auction Center of the State Service for Property Issues under the Ministry of Economy and the State Agency for the Use of Mineral and Raw Materials under the Ministry of Ecology and Natural Resources continue to hold auctions for the commissioning of mineral deposits.
The 3,86 and 9,6 hectares of "Gulbakht" and "Vulkan" limestone fields located in Garadagh were put up for use.
You can get information about the list of mineral deposits put up for auction and the winners here: (https://clck.ru/333E6f )
Note that, the next auctions for the commissioning of mineral deposits will be held on January 6, 2023 and 53 hectares of "Babazanen-III" clay deposit on 8 LOTs will be auctioned.