İqtisadiyyat Nazirliyinin təltif olunmuş əməkdaşlarına orden və medallar təqdim edilib
İqtisadiyyat Nazirliyinin strukturuna daxil olan və tabeliyindəki qurumların rəhbərləri və əməkdaşlarının iştirakı ilə keçirilən görüşdə nazir Mikayıl Cabbarov həyata keçirilən tədbirlər nəticəsində 2022-ci ildə də Azərbaycan iqtisadiyyatında dinamik inkişafın davam etdiyini vurğulayıb, əldə olunmuş nəticələrdə İqtisadiyyat Nazirliyinin əməkdaşlarının töhfəsini qeyd edib. İnsan kapitalının inkişafının, əməkdaşların bilik və bacarıqlarının artırılmasının önəmini vurğulayan iqtisadiyyat naziri bunun gələcək uğurların əsas şərtlərindən olduğunu və dövlət başçısının müəyyən etdiyi vəzifələrin icrası, qarşıya qoyduğu məqsədlərə nail olunması istiqamətində Nazirliyin hədəflərini diqqətə çatdırıb.
Tədbirdə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin sərəncamları ilə İqtisadiyyat Nazirliyinin, Nazirlik yanında Dövlət Vergi Xidmətinin, Əmlak Məsələləri Dövlət Xidmətinin, Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Xidmətinin, Azərbaycan İnvestisiya Şirkətinin təltif olunmuş əməkdaşlarına orden və medallar təqdim edilib.
İqtisadiyyat naziri xidmətdə fərqlənən əməkdaşların təltif edilməsinin həmin şəxslərin əməyinə verilən yüksək qiymət olduğunu diqqətə çatdırıb, Nazirliyin kollektivi adından ölkə rəhbərliyinə minnətdarlığını ifadə edib.

In the meeting held with the participation of the heads and employees of the institutions under the structure of the Ministry of Economy Minister Mikayil Jabbarov stressed that as a result of the implemented measures, the dynamic development of the economy of Azerbaijan will continue in 2022 noted the contribution of the employees of the Ministry of Economy and in the results obtained. The Minister of Economy emphasized the importance of human capital development, increasing the knowledge and skills of employees and drew attention to the goals of the Ministry in the direction of the implementation of the tasks set by the head of state.
By the orders of the President of the Republic of Azerbaijan, orders and medals were presented to the awarded employees of the Ministry of Economy, the State Tax Service under the Ministry, the State Service for Property Issues, the State Service for Antimonopoly and Consumer Market Control, and the Azerbaijan Investment Company.
The Minister of Economy he pointed out that awarding the employees is a high appreciation for their work and expressed gratitude to the country's leadership on behalf of the team.