İçərişəhərdə İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) tərəfdaşlığı, Kiçik və Orta Biznes Subyektləri və Klublarının Assosiasiyasının təşkilatçılığı ilə “Sehrli qala” yarmarkası keçirilir.
Yarmarkada 70-dən çox sahibkar və sənətkarın məhsulları və əl işləri satılır. Belə ki, yarmarkada əsasən müxtəlif aksessuarlar, oyuncaqlar, dekorativ əşyalar, qida və tekstil məhsulları və s. sərgilənir. Həmçinin yarmarkada qadın sahibkarları və həssas kateqoriyaya aid sahibkar və sənətkarları özündə birləşdirən ictimai birliklərə hazırladıqları məhsulları nümayiş etdirmələri üçün şərait yaradılıb.
Yarmarkanın açılışına həsr olunmuş tədbirdə çıxış edən KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov, “İçərişəhər” Dövlət Tarix-Memarlıq Qoruğu İdarəsinin İdarə Heyətinin sədri Şahin Seyidzadə və millət vəkili Vüqar İskəndərov belə tədbirlərin KOB-ların satış imkanlarının genişləndirilməsində, məhsul və xidmətlərinin geniş istehlakçı auditoriyasına tanıdılımasında, sahibkarlar və təchizatçılar arasında əlaqələrin genişləndirilməsində əhəmiyyətli olduğunu bildirib, yarmarkanın fəaliyyəti ilə tanış olublar.

The "Magic Castle" fair is held in Icherisheher with the partnership of the Small and Medium Business Development Agency (KOBIA) under the Ministry of Economy and the organization of the Association of Small and Medium Business Subjects and Clubs.
The fair sells products and handicrafts made by more than 70 entrepreneurs and artisans. Here you can find unique handmade gifts, beautiful accessories, toys, decor items, and even feed on delicious street food. The fair also showcased products made by public associations that include women entrepreneurs and entrepreneurs and artisans belonging to vulnerable categories.
Orkhan Mammadov, Chairman of the Board of the Small and Medium Business Development Agency, Shahin Seyidzade, Chairman of the Board of Administration of the State Historical-Architectural Reserve ”Icherisheher” and MP Vugar Iskanderov took part in the even and got acquainted with the activities of the fair.