Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzinin Müşahidə Şurasının iclası keçirilib
İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində Dördüncü Sənaye İnqilabının Təhlili və Koordinasiya Mərkəzi (4SİM) publik hüquqi şəxsin Müşahidə Şurasının iclası keçirilib.
Müşahidə Şurasının sədri, iqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarovun sədrliyi ilə keçirilən iclasda 2021-2022-ci illər ərzində 4SİM-in idarə olunması sahəsində həyata keçirilmiş tədbirlər barədə məlumat verilib, 2023-cü il üçün qarşıya qoyulmuş prioritet inkişaf istiqamətləri ilə bağlı müzakirələr aparılıb.
İclasda 2022-ci il üçün gəlir və xərclər smetası və digər məsələlərlə bağlı müvafiq qərarlar qəbul edilib.

A meeting was held by the Supervisory Board of public legal entity Center for Analysis and Coordination of the Fourth Industrial Revolution (4SIM) public legal entity under the Ministry of Economy.
Information was provided on the measures implemented in the field of 4SIM management during 2021-2022 and discussions were held on priority development directions set for 2023 at the meeting chaired by the Chairman of the Supervisory Board, Minister of Economy Mr. Mikayil Jabbarov.
The meeting adopted relevant decisions on the estimate of income and expenses for 2022 and other issues.