Yeni faydalı qazıntı yataqları hərraca çıxarılır
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidmətinin Hərracların Təşkili Mərkəzi və Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi yanında Dövlət Mineral Xammal Ehtiyatlarından İstifadə Agentliyi tərəfindən fevralın 15-də yerin təkinin istifadəyə verilməsi üzrə növbəti hərrac keçiriləcək.
Hərraca Xızıda yerləşən “Şurabad” (22 ha) qum yatağı, Balakəndə “Göyəmtala” (3,22 ha) gil yatağı və Ağstafada  “Acıdərə” (6 ha) vulkan külü yatağı çıxarılacaq. Bununla yanaşı, Qazaxda yerləşən “Aşağı Salahlı” (20 ha) və “Daş Salahlı-III” (25 ha) gil və sement xammalı yataqları da hərrac iştirakçılarına təklif olunur.
İddiaçılar hərraclarda iştirakla bağlı sənədləri 8 fevral 2023-cü il saat 16:00-dək Bakı şəhəri, Səbail rayonu, İstiqlaliyyət küçəsi, 31 ünvanına təqdim edə bilərlər.
Əsas şərtlər tоplusunu almaq və hərracda iştirak etmək üçün iddiaçılar hərrac haqqında elanda qeyd оlunan məbləğdə xidmət haqqını və behi ödəməlidirlər. Hərracda xarici ölkələrin hüquqi və fiziki şəxsləri də iştirak edə bilər. Açıq hərrac İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət  Xidmətinin Əmlak Xidmətləri Məkanında keçiriləcəkdir.
Hərrac elanı ilə Əmlak Məsələləri Dövlət Xidmətinin rəsmi saytında (https://bit.ly/3GmnBoF ) və “Özəlləşdirmə portalı”nda ( https://bit.ly/3igaUnz ) tanış olmaq olar.

The next auction for commissioning of the underground will take place on February 15th by the Auction Organization Center of the State Service on Property Issues under the Ministry of Economy and the State Agency for Use of Mineral Resources under the Ministry of Ecology and Natural Resources.
The "Shurabad" (22 ha) sand deposit located in Khizi, the "Goyamtala" (3.22 ha) clay deposit in Balakand and the "Ajidara" (6 ha) volcanic ash deposit in Aghstafa will be auctioned. In addition, the "Lower Salahli" (20 ha) and "Dash Salahli-III" (25 ha) clay and cement raw material deposits located in Gazakh are also offered to the auction participants.
Applicants can submit the documents related to participation in the auctions until 16:00 on February 8, 2023 at the address of 31 street Istiglaliyet, Sabail District, Baku.
Bidders must pay a service fee and a deposit in the amount specified in the auction announcement in order to receive a set of main conditions and participate in the auction. Legal entities and natural persons of foreign countries can also participate in the auction. The open auction will be held at the facilities of Real Estate Services of the State Service on Property Issues under the Ministry of Economy.
The auction announcement can be found on the official website of the State Service on Property Issues (https://bit.ly/3GmnBoF) and on the "Privatization portal" (https://bit.ly/3igaUnz).