Yanvarın 10-da keçirilən hərracda 43 dövlət əmlakı özəlləşdirilib
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidməti tərəfindən növbəti hərrac 10 yanvar tarixində keçirilib. Hərracda 2 səhmdar cəmiyyətin səhm paketi, 41 nəqliyyat vasitəsi satılıb. Hərraca çıxarılan dövlət əmlaklarına ümumilikdə 139 sifariş qəbul olunub.
Hərracda “Bakavtoservis” və "Goranboy Aqrotexservis" açıq səhmdar cəmiyyətlərinin 30 faizlik  səhm paketi özəlləşdirilib.
Nəqliyyat vasitələri üzrə keçirilən hərrac rəqabətli olub. Belə ki, “Nissan Sunny” markalı avtomobilin ilkin start qiyməti 4.500 manat olsa da, ən son təklif 7.000 manatadək yüksəlib. İlkin start qiyməti 1.000 manat olan “Traktor MTZ-82” markalı nəqliyyat vasitəsi 4.600 manata özəlləşdirilib.
Hərracda özəlləşdirilən əmlakların siyahısı ilə buradan tanış olmaq mümkündür: (https://bit.ly/30SU4lu )
Məlumat üçün bildiririk ki, bu ay üzrə növbəti hərraclar 24, 27 və 31 yanvar tarixlərində keçiriləcək. Bu hərraclara ümumilikdə 60 dövlət əmlakı çıxarılacaq. Onlardan 5-i səhmdar cəmiyyətin səhm paketi, 25-i kiçik dövlət müəssisə və obyekti, 30-u isə nəqliyyat vasitəsidir.

The next auction was held on January 10 by the State Service for Property Issues under the Ministry of Economy. The block of shares of 2 joint stock companies and 41 vehicles were sold at the auction. In total, 139 orders were received for the auctioned state properties.
30 percent of the shares of "Bakavtoservis" and "Goranboy Agrotexservis" joint-stock companies were privatized at the auction.
The vehicle auction was competitive. Thus, although the initial starting price of the "Nissan Sunny" car is 4,500 manats, the last bid has increased to 7,000 manats. The "Tractor MTZ-82" brand vehicle with initial starting price of 1,000 manats was privatized for 4,600 manats.
The list of properties privatized at the auction can be found here: (https://bit.ly/30SU4lu )
For your information, the next auctions for this month will take place on January 24, 27 and 31 A total of 60 state facilities will be put up for these auctions. 5 of them are block of shares of joint-stock companies, 25 are small state-owned enterprises and facilities, and 30 are vehicles.