İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Cənub Qaz Dəhlizi Məşvərət Şurası çərçivəsində nazirlərin 9-cu və Yaşıl Enerji Məşvərət Şurası çərçivəsində nazirlərin 1-ci iclaslarında iştirak etmək üçün ölkəmizdə səfərdə olan Macarıstanın xarici işlər və ticarət naziri Peter Siyarto ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycanın Macarıstanla tərəfdaşlığa önəm verdiyi, ölkələrimiz arasında siyasi-iqtisadi əlaqələrin yüksək səviyyədə olduğu, qarşılıqlı rəsmi səfərlərin, keçirilən görüşlərin, imzalanmış sənədlərin əməkdaşlığın inkişafına geniş imkanlar açdığı vurğulanıb.
Tərəflər iqtisadi-ticarət əməkdaşlığının gücləndirilməsi barədə fikir mübadiləsi aparıb, investisiyaların və ticarətin təşviqi, birgə layihələrin reallaşdırılması imkanlarını müzakirə ediblər.

Minister of Economy Mikayil Jabbarov met with Minister of Foreign Affairs and Trade of Hungary Peter Szijártó, who is on visit to our country to participate in the 9th Ministerial Meeting within the framework of the Southern Gas Corridor Advisory Council and the 1st Ministerial Meeting within the framework of the Green Energy Advisory Council.
It was emphasized at the meeting that Azerbaijan attaches great importance to partnership with Hungary, that the political and economic relations between our countries are at a high level, that mutual official visits, meetings held, and signed documents open wide opportunities for developing cooperation.
The parties exchanged views on strengthening economic and trade cooperation, discussed the possibilities of promoting investments and trade, implementing joint projects.