Sahibkarlar Energetika Nazirliyinin tabeliyində Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyi tərəfindən göstərilən xidmətlər - gücü 150 kilovatdan yuxarı elektrik qurğularının istismarına buraxılış aktı və sənaye qaz qurğularının istismarına icazənin alınması üçün “Bakı KOB evi”nə müraciət edə bilərlər.
Bu xidmətlər üçün müraciətlərə qanunvericilikdə müəyyən edilmiş müddət ərzində aidiyyəti üzrə baxılaraq nəticəsinə dair yekun sənəd “Bakı KOB evi”ndə sahibkarlara təqdim edilir.
Qeyd edək ki, Nərimanov rayonu ərazisində yerləşən (Ziya Bünyadov prospekti, 38C, 1969-cu məhəllə) “Bakı KOB evi”ndə sahibkarlara 50-yə yaxın dövlət və özəl qurum tərəfindən 250-dən çox xidmət göstərilir. Sahibkarlar biznesin qeydiyyatı, biznes fəaliyyəti zamanı lazım olan zəruri sənədlər (lisenziya və müxtəlif icazələr), vergi və gömrük məsələləri, kommunal xidmətlərə qoşulma, güzəştli maliyyə vəsaitlərinə çıxış, notariat, bank, sığorta, lizinq və digər xidmətlər üçün “Bakı KOB evi”nə müraciət edə bilərlər.

Entrepreneurs can apply to "Baku SME House" for services provided by the Azerbaijan Energy Regulatory Agency under the Ministry of Energy - an act of commissioning electric installations with a capacity of more than 150 kilowatts and a permission to operate industrial gas installations.
The applications for these services are reviewed within the period established by law, and the final document on the result is submitted to the entrepreneurs at the "Baku SME House".
It should be noted that more than 250 services are provided to entrepreneurs by about 50 public and private institutions in "Baku SME House" located in Narimanov district (Ziya Bunyadov avenue, 38C, quarter 1969). Entrepreneurs can apply to "Baku SME House" for business registration, necessary documents required for doing business, tax and customs issues, connection to utilities, access to preferential financing, notary, banking, insurance, leasing and other services.