Ödənişsiz olaraq biznes təlimlərdən faydalanmaq imkanı
Sahibkarlar biznes sahəsində təlimlərə, bilik və bacarıqlara olan ehtiyaclarını videotəlim platforması vasitəsilə qarşılaya bilərlər. Platformada hər biri 20 mövzudan ibarət olmaqla 180 təlim videosu yerləşdirilib. Videotəlimlər biznesə başla, korporativ hüquq, layihə idarəetməsi, maliyyə, satış, marketinq, turizm, ixrac prosesinin təşkili və s. mövzuları əhatə edir. Platformada təlim mövzularının təqdimatları, eləcə də müvafiq özünüqiymətləndirmə testləri və təlimçilər barədə məlumatlar da öz əksini tapıb.
Qeyd edək ki, video təlim platforması sahibkarların təlim imkanlarının və biznes sahəsində qabaqcıl təcrübənin tətbiqinin genişləndirilməsi məqsədilə innovativ yanaşmaya və müasir təcrübəyə əsaslanmaqla Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) tərəfindən yaradılıb. Platformanın əsas üstünlükləri istifadəçinin yaşadığı yeri tərk etmədən, istədiyi vaxtda və istədiyi yerdən təlimləri izləmək imkanıdır. Digər bir üstünlük isə platformadan istifadənin ödənişsiz olmasıdır. İndiyədək onlayn təlim platformasından mindən çox sahibkar, startap və biznesə başlamaq istəyən şəxslər yararlanıb. Video təlimlərdən “www.kobim.az” saytında qeydiyyatdan keçməklə faydalanmaq olar.

Entrepreneurs can meet their needs for business training, knowledge and skills through the video training platform. 180 training videos are posted on the platform, each of which consists of 20 topics. Video trainings cover starting a business, corporate law, project management, finance, sales, marketing, tourism, export process organization and more. Presentations of training topics, as well as relevant self-assessment tests and information about trainers are also reflected in the platform.
It should be noted that the video training platform was created by the Small and Medium Business Development Agency (SBA) based on an innovative approach and modern experience in order to expand the training opportunities of entrepreneurs and the application of best business practice. The main advantages of the platform are the ability to follow the training at any time and from anywhere, without leaving the user's place of residence. Another advantage is that the platform is free to use. To date, more than a thousand entrepreneurs, startups and people who want to start a business have benefited from the online training platform. You can use the video training by registering on the website "www.kobim.az".