İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Xidmətinin 2 saylı regional bölməsi yeni ünvanda (Sumqayıt şəhəri, Sülh küçəsi, 76) fəaliyyət göstərəcək.
Bununla əlaqədar keçirilən tədbirdə Dövlət Xidmətinin nümayəndələri və sahibkarlar iştirak ediblər.
Yeni inzibatı binada Dövlət Xidmətinin tabeliyində olan Azərbaycan Standartlaşdırma İnstitutunun Sumqayıt regional bölməsi, Azərbaycan Metrologiya İnstitutunun Şimal Regional Ərazi İdarəsi və İstehlak Mallarının Ekspertizası Mərkəzi MMC-nin Abşeron regional bölməsi də fəaliyyət göstərəcək.
Açılış tədbirindən sonra yeni inzibatı binada sahibkarlarla görüş keçirilib, istehlakçı hüquqlarının müdafiəsi ilə bağlı sahibkarların hüquq və vəzifələri barədə məlumat verilib, suallar cavablandırılıb.

Regional office No. 2 of the State Service for Antimonopoly and Control over Consumer Market under the Ministry of Economy will operate at the new address (76, Sulh street, Sumgayit city).
Representatives of the State Service and entrepreneurs took part in the event held in in this regard.
The Sumgayit regional branch of the Azerbaijan Standardization Institute under the State Service, the Northern Regional Territorial Administration of the Azerbaijan Institute of Metrology and the Absheron regional branch of the Consumer Goods Expertise Center LLC will also operate in the new administrative building.
After the opening event, a meeting was held with entrepreneurs in the new administrative building, information was provided on the rights and duties of entrepreneurs regarding consumer rights protection and questions were answered.