Dövlət əmlakının özəlləşdirilməsi ilə bağlı keçirilən hərraclar həm investorlar, həm də sahibkarlıq fəaliyyətinə yeni başlayanlar üçün əlverişlidir. Hərraclara çıxarılan dövlət əmlakları müxtəlif çeşidli olmaqla iştirakçıların seçim imkanını artırır.
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidməti tərəfindən növbəti hərraclar 14, 21, 28 fevral tarixlərində keçiriləcək. Bu hərraclara ümumilikdə 56 dövlət əmlakı çıxarılacaq. Onlardan 5-i səhmdar cəmiyyətin səhm paketi, 21-i kiçik dövlət müəssisə və obyekti, 30-u isə nəqliyyat vasitəsidir.
Hərraca çıxarılan dövlət əmlakları sırasında yardımçı təsərrüfat, iaşə obyektləri, anbar da var.
Hərraca çıxarılan nəqliyyat vasitələrinin əksəriyyəti Koreya istehsalıdır. Avtomobillərin buraxılış tarixləri isə 2002-2014-cü illəri əhatə edir.

Auctions related to the privatization of state property are convenient for both investors and entrepreneurs. The variety of state properties put up for auction increases the choice of bidders.
The next auctions will be held on February 14, 21, 28 by the State Service on Property Issues under the Ministry of Economy. In total, 56 state properties will be auctioned. 5 of them are stakes in joint-stock companies, 21 are small state-owned enterprises and facilities, and 30 are vehicles.
There are auxiliary farms, catering facilities, warehouses among the state properties put up for auction.