İqtisadiyyat nazirinin müavini Səməd Bəşirli Macarıstanın Dövlət Katibinin xarici iqtisadi məsələlər üzrə müavini xanım Katalin Bihari ilə görüşüb.
Macarıstanın Azərbaycandakı səfiri Tamaş Yojef Tormanın da iştirak etdiyi görüşdə iki dost ölkə arasında münasibətlərin strateji tərəfdaşlıq prinsiplərinə əsaslandığı, ölkələrimizin rəhbərlərinin əlaqələrin genişlənməsinə, müxtəlif sahələrdə əməkdaşlığın inkişafı üçün mövcud imkanlardan səmərəli istifadəyə önəm verdiyi qeyd olunub.
Tərəflər ikitərəfli iqtisadi əməkdaşlıq məsələləri, o cümlədən, azad edilmiş ərazilərimizdə reallaşdırılan layihələrdə Macarıstan şirkətlərinin iştirakı, habelə Azərbaycan-Macarıstan biznes forumunun keçirilməsi barədə müzakirələr aparıblar.

Deputy Minister of Economy Samad Bashirli met with the Deputy State Secretary for Global Affairs of Hungary Mrs. Katalin Bihari.
It was noted in the meeting, which was also attended by the Ambassador of Hungary to Azerbaijan, Tamas Jojef Torman that the relations between the two friendly countries are based on the principles of strategic partnership, the leaders of our countries attach great importance to expanding relations and effectively using the existing opportunities for the development of cooperation in various fields.
The parties discussed issues of bilateral economic cooperation, including the participation of Hungarian companies in the projects implemented in our liberated territories, as well as holding an Azerbaijan-Hungary business forum.