İqtisadi Zonaların İnkişafı Agentliyinin (İZİA) idarəçiliyində olan Sumqayıt Kimya Sənaye Parkının rezidenti “Azertexnolayn” MMC-nin ixrac coğrafiyası genişlənir. Belə ki, şirkət tərəfindən ilk dəfə olaraq Amerika Birləşmiş Ştatlarına (Miçiqan ştatına) aqrotexnikalar üçün ehtiyat hissələrinin (yedək parça) ixracı həyata keçirilib. Bu ölkəyə ilkin mərhələdə 36.3 ton məhsul göndərilib.
Qeyd edək ki, "Azertexnolayn" MMC 2013-cü ildə Sumqayıt Kimya Sənaye Parkının rezidenti kimi qeydiyyata alınıb və Parkın ərazisində müxtəlif diametrli polad borular, yüksək təzyiqə davamlı hidrotexniki avadanlıqlar, xüsusi təyinatlı polietilen boruların istehsalını həyata keçirir. Hazırda müəssisədə 60-dan çox çeşiddə məhsul istehsal olunur. Müəssisənin məhsulları daxili bazara satılmaqla yanaşı, dünyanın 20-dən çox ölkəsinə ixrac edilir.

The export geography of "Azertechnoline" LLC, a resident of the Sumgayit Chemical Industrial Park under the management of the Economic Zones Development Agency (EZIA), is expanding. Thus, for the first time, the company exported spare parts for agricultural machinery to the United States of America (Michigan state). 36.3 tons of products were shipped to this country at the initial stage.
It should be noted that "Azertechnoline" LLC was registered as a resident of Sumgayit Chemical Industrial Park in 2013 and produces steel pipes of various diameters, high-pressure hydraulic equipment, and special-purpose polyethylene pipes on the territory of the Park. At present, more than 60 types of products are produced in the enterprise. In addition to domestic sales, the company's products are exported to more than 20 countries around the world.