Hərraclar ölkə üzrə özəlləşdirmənin ən geniş tətbiq olunan üsullarındandır. Hərraclar vasitəsilə əmlak sahibi olmaq istəyənlər üçün seçim imkanı geniş, prosedurlar isə sadədir.
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidməti tərəfindən mart ayında keçiriləcək hərraclara çıxarılan dövlət əmlaklarının sayı çox, çeşidi müxtəlifdir. Növbəti ayda hərraclar 7, 10 mart tarixlərində keçiriləcək.
Martın 7-də təşkil olunacaq hərraca 15 kiçik dövlət müəssisəsi, 48 avtomobil çıxarılacaq. Özəlləşdirilməyə çıxarılan dövlət əmlakları sırasında yardımçı təsərrüfat, hamam, iaşə obyektləri, mağaza var. Nəqliyyat vasitələrinin əksəriyyəti Cənubi Koreya, Rusiya istehsalıdır. Avtomobillərin buraxılış tarixləri isə 1998-2013-cü illəri əhatə edir.
Martın 10-da keçiriləcək hərraca 50 nəqliyyat vasitəsi çıxarılıb. Hərraca çıxarılan nəqliyyat vasitələrinin 21-i Azərbaycan Beynəlxalq Bankına məxsusdur və istehsal tarixi 2011-2014-cü illəri əhatə edir.

Auctions are one of the most widely used methods of privatization in the country. The options are wide and the procedures are simple for those who want to own property through auctions.
The number and variety of state properties put up for auction in March by the State Service on Property Issues under the Ministry of Economy is large. Auctions will be held next month on March 7 and 10.
15 small state-owned enterprises and 48 cars will be put up for auction on March 7. There are auxiliary farms, baths, catering facilities, and shops among the state properties to be privatized. Most of the vehicles are manufactured in South Korea and Russia Vehicle production dates cover 1998-2013.
50 vehicles were put up for auction on March 10. 21 of the auctioned vehicles belong to the International Bank of Azerbaijan and the production date covers the years 2011-2014.