İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov mentorluq proqramı çərçivəsində ikinci “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibləri Nərgiz Balakişiyeva və Nihad Mənsimzadə ilə görüşüb.
İqtisadiyyat naziri müsabiqədə qazandıqları uğur münasibətilə qalibləri təbrik edib, müsabiqənin onların gələcək inkişafında önəmini vurğulayıb. Nazir qaliblərin maraq dairəsi barədə fikirlərini dinləyib, mentorluq proqramı çərçivəsində görüləcək işləri qeyd edib.
Müsabiqə qalibləri iqtisadiyyatın müasir idarəçilik metodlarına, innovativ texnologiyalara maraq göstərdiklərini bildirib, bu sahədə bilik və bacarıqların əldə edilməsində mentorluq proqramının onlar üçün faydalı olacağını vurğulayıblar. İqtisadiyyat naziri qaliblərə idarəçilik sahəsində bilik və bacarıqlarının artırılması ilə bağlı tövsiyələrini verib, gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.

Minister of Economy Mikayil Jabbarov met with Nargiz Balakishiyeva and Nihad Mansimzadeh, winners of the second "Yukselis" competition within the framework of the mentoring program.
The Minister of Economy congratulated the winners on their success in the competition and stressed the importance of the competition in their future development. The minister listened to the winners’ view on their interests and noted the work to be done under the mentorship program.
The winners of the contest expressed their interest in modern management methods of the economy, innovative technologies, and emphasized that the mentoring program will be useful for them in acquiring knowledge and skills in this field. The Minister of Economy gave recommendations to the winners on improving their knowledge and skills in the field of management and wished them success in their future activities.