İqtisadiyyat nazirinin birinci müavini Elnur Əliyev Meksika-Azərbaycan parlamentlərarası dostluq qrupunun sədri, Meksika Birləşmiş Ştatları Deputatlar Palatasının üzvü Alberto Viyya Viyyeqasın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Ölkələrimiz arasında iqtisadi-ticarət əlaqələri barədə məlumat verən nazirin birinci müavini əməkdaşlığın genişləndirilməsi üçün imkanları vurğulayıb. Nazirin birinci müavini bu imkanların reallaşdırılmasında biznes forumların, işgüzar görüşlərin təşkilinin əhəmiyyətini qeyd edib, qarşılıqlı investisiya qoyuluşu və işğaldan azad olunmuş ərazilərimizin bərpası layihələrində əməkdaşlıq barədə fikirlərini bölüşüb.
Meksika-Azərbaycan parlamentlərarası dostluq qrupunun sədri, Meksika Birləşmiş Ştatları Deputatlar Palatasının üzvü Alberto Viyya Viyyeqas ölkəsinin Azərbaycanla əlaqələrin inkişafına önəm verdiyini, Meksika-Azərbaycan iqtisadi əməkdaşlığının inkişaf istiqamətlərini diqqətə çatdırıb, Meksika sahibkarlarının Azərbaycan şirkətləri ilə tərəfdaşlıqda maraqlı olduqlarını diqqətə çatdırıb.
Görüşdə Azərbaycan-Meksika iqtisadi əlaqələrinin mövcud vəziyyəti və inkişafı perspektivləri barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

First Deputy Minister of Economy Elnur Aliyev met with the delegation led by the chairman of Mexico-Azerbaijan inter-parliamentary friendship group, member of the Chamber of Deputies of the United States of Mexico, Alberto Viyya Viegas.
Giving information about the economic and trade relations between our countries, the first deputy minister emphasized the opportunities for expanding cooperation. The First Deputy Minister noted the importance of organizing business forums and business meetings in realizing these opportunities, and also shared his views on mutual investment and cooperation in the projects of restoration of our territories liberated from occupation.
Chairman of the Mexico-Azerbaijan inter-parliamentary friendship group, member of the Chamber of Deputies of the United States of Mexico, Alberto Viyya Viegas, emphasized that his country attaches great importance to the development of relations with Azerbaijan, and drew attention to the development directions of Mexico-Azerbaijan economic cooperation, and pointed out that Mexican entrepreneurs are interested in partnership with Azerbaijani companies.
Views were exchanged at the meeting on the current state and development prospects of Azerbaijan-Mexico economic relations.