4, 11, 12, 18 aprel tarixlərində keçiriləcək hərraca 88 sayda müxtəlif əmlaklar çıxarılıb.
Hərraclar ölkə üzrə özəlləşdirmənin ən geniş tətbiq olunan üsullarındandır. Hərraclar vasitəsilə əmlak sahibi olmaq istəyənlər üçün seçim imkanı geniş, prosedurlar isə sadədir.
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidməti tərəfindən aprel ayında 4, 11, 12, 18 tarixlərində keçiriləcək. Aprelin 4-də keçiriləcək hərraca 10 obyekt, 11-də isə 14 obyekt və 33 nəqliyyat vasitəsi çıxarılıb. Özəlləşdirilməyə çıxarılan dövlət əmlakları arasında yardımçı təsərrüfat, hamam, iaşə obyektləri, mağaza da var. Aprelin 12-də keçiriləcək hərraca “Azərbaycan Beynəlxalq Bankı” ASC-yə və Əmanətlərin Sığortalanması Fonduna məxsus 4 avtomobil çıxarılıb.18 aprel tarixində təşkil olunacaq hərracda isə alıcılara 27 nəqliyyat vasitəsi təklif olunur. Qeyd olunan tarixə çıxarılan nəqliyyat vasitələrinin siyahısında ilkin start qiyməti 30 000 manat olan gəmi də var.

88 different properties will be auctioned on April 4, 11, 12, 18.
Auctions are among the most widely used privatization methods in the country. The options are wide and the procedures are simple for those looking to own property through auctions.
It will be held on April 4, 11, 12, 18 by the State Service on Property Issues under the Ministry of Economy. 10 facilities will be auctioned on April 4, and 14 facilities and 33 vehicles will be auctioned on April 11. There are auxiliary farms, baths, catering facilities, and stores among the state properties that will be privatized. 4 cars belonging to "International Bank of Azerbaijan" OJSC and the Deposit Insurance Fund were put up for auction on April 12. Buyers are offered 27 vehicles at the auction to be held on April 18. The list of vehicles produced on the indicated date also includes a ship with an initial starting price of 30,000 manats.