İspaniya Ticarət Palatasında görüş keçirilib
Azərbaycan "Yaşıl" enerji, kənd təsərrüfatı, turizm, su idarəçiliyi kimi sahələrdə İspaniya təcrübəsindən yararlana bilər.
İspaniyada səfərdə olan Azərbaycan nümayəndə heyəti ilə İspaniya Ticarət Palatasında bu ölkədə fəaliyyət göstərən sahibkarların görüşü keçirilib.
Görüşdə iqtisadiyyat nazirinin birinci müavini Elnur Əliyev işğaldan azad olunmuş ərazilərimizdə və sənaye parklarında yaradılan investisiya imkanları barədə məlumat verib. "Yaşıl" enerji, kənd təsərrüfatı, turizm, su idarəçiliyi kimi sahələrdə Azərbaycanın İspaniya təcrübəsindən yararlana biləcəyi və bu istiqamətlərdə əməkdaşlığın yüksək potensiala malik olduğu diqqətə çatdırılıb.
İspaniya sahibkarları azərbaycanlı həmkarları ilə əməkdaşlığın genişləndirilməsində maraqlı olduqlarını qeyd ediblər.

Meeting held at the Spanish Chamber of Commerce
Azerbaijan can benefit from Spain's experience in areas such as "Green" energy, agriculture, tourism, water management.
It was a meeting of entrepreneurs operating in Spain with the delegation of Azerbaijan on a visit to this country at the Spanish Chamber of Commerce.
First Deputy Minister of Economy Elnur Aliyev informed at the meeting about the investment opportunities created in our territories liberated from occupation and industrial parks. It was pointed out that Azerbaijan can benefit from Spain's experience in the fields of "green" energy, agriculture, tourism, and water management, and cooperation has high potential in these areas.
Spanish entrepreneurs have noted that they are interested in expanding cooperation with their Azerbaijani counterparts.