2023-cü il mayın 10-da Azərbaycan xalqının Ümummilli Lideri, müstəqil Azərbaycan dövlətinin qurucusu, görkəmli siyasi və dövlət xadimi Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 ili tamam olur. Bu məqsədlə ölkəmizdə 2023-cü il “Heydər Əliyev İli” elan edilib və müxtəlif tədbirlər təşkil olunur.
İqtisadiyyat Nazirliyinin əməkdaşları arasında Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illiyinə həsr edilmiş “Nə? Harada? Nə zaman?” intellektual oyunu keçirilib. Tədbir Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himninin səsləndirilməsi və Ulu Öndər Heydər Əliyevin əziz xatirəsinin yad edilməsi ilə başlayıb.
İntellektual oyunda İqtisadiyyat Nazirliyinin strukturlarının və tabeliyindəki qurumların əməkdaşlarından ibarət 31 komanda iştirak edib. 3 mərhələdən ibarət yarışda iştirakçılar müxtəlif mövzularda suallara cavab tapmağa çalışıblar.
Qeyd edək ki, intellektual oyunun təşkilində məqsəd əməkdaşlar arasında kommunikasiyanın gücləndirilməsi, onların bilik, dünyagörüşü və məntiqi düşünmə bacarıqlarının artırılmasıdır.

It is the 100th anniversary of the birth of Heydar Aliyev, the National Leader of the Azerbaijani people, the founder of the independent state of Azerbaijan, an outstanding politician and statesman on May 10, 2023. To this end, 2023 has been declared the "Year of Heydar Aliyev" in our country and various events are being organized.
An intellectual game "What? Where? When?" dedicated to the 100th anniversary of the birth of National Leader Heydar Aliyev, was held among the employees of the Ministry of Economy. The event began with the performance of the National Anthem of the Republic of Azerbaijan and honoring the blessed memory of the Great Leader Heydar Aliyev.
31 teams of employees of the structures of the Ministry of Economy and subordinate institutions took part in the intellectual game. The participants tried to find answers to questions on various topics in the 3-stage competition.
It should be noted that the purpose of organizing an intellectual game is to strengthen communication among employees, to increase their knowledge, outlook and logical thinking skills.