Ağdam Sənaye Parkının yeni rezidenti tərəfindən Sənaye Parkına 10 milyon manat investisiya yatırılacaq, 120 nəfər işlə təmin ediləcək.
İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində İqtisadi Zonaların İnkişafı Agentliyinin (İZİA) idarəçiliyində olan Ağdam Sənaye Parkında “BAFCO İnvest” MMC-yə rezidentlik statusu verilib, bununla da Sənaye Parkının rezidentlərinin sayı 15-ə çatıb.
“BAFCO İnvest” MMC Ağdam Sənaye Parkının 1,3 hektar ərazisində ildə 500 min cüt ayaqqabı istehsal etmək gücündə olan müəssisə inşa edəcək.
İnvestisiya dəyəri 10 milyon manat olan müəssisədə 120 nəfər işlə təmin ediləcək. Müəssisədə istehsal olunan məhsulların daxili bazara satılması ilə yanaşı, xarici ölkələrə ixracı da planlaşdırılır.

"BAFCO Invest" LLC granted the residency status of Aghdam Industrial Park
10 million manats will be invested in the Industrial Park, and 120 people will be employed by the new resident of Agdam Industrial Park.
"BAFCO Invest" LLC was granted residency status in Aghdam Industrial Park, which is administered by the Economic Zones Development Agency (EZIA) under the Ministry of Economy, thus the number of residents of the Industrial Park reached 15.
"BAFCO Invest" LLC will build an enterprise capable of producing 500 thousand pairs of shoes per year on 1.3 hectares of Aghdam Industrial Park.
120 people will be employed in the enterprise with an investment value of 10 million manats. In addition to the sale of products manufactured at the enterprise to the domestic market, it is also planned to export them to far abroad countries.