Macarıstanla iqtisadi tərəfdaşlığın gücləndirilməsi, sənaye, energetika, əczaçılıq, nəqliyyat, bank və digər sahələrdə əməkdaşlıq imkanları, həmçinin ticarət əlaqələrinin təşviqi istiqamətində müzakirələr aparılıb.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov ölkəmizdə səfərdə olan Macarıstanın iqtisadi inkişaf naziri Marton Nadın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan-Macarıstan əlaqələrinin inkişaf etdiyi, dövlət və hökumət başçılarının qarşılıqlı səfərlərinin, keçirilmiş görüşlərin əməkdaşlığın möhkəmlənməsində mühüm rolu vurğulanıb.
Azərbaycanda xarici şirkətlərin fəaliyyəti üçün yaradılmış biznes mühiti barədə məlumat verən iqtisadiyyat naziri Macarıstan şirkətlərini ölkəmizin əlverişli biznes mühitindən yararlanmağa dəvət edib.
Marton Nad Avropanın enerji təhlükəsizliyinin təmin olunmasında Azərbaycanın həyata keçirdiyi layihələrin əhəmiyyətindən bəhs edib, iqtisadi-ticarət əlaqələrinin genişləndirilməsinə dair fikirlərini bölüşüb. Qeyd edilib ki, səfər çərçivəsində macar şirkətlərinin yerli tərəfdaşlarla müvafiq görüşlərinin keçirilməsi iki ölkənin iş adamları arasında işgüzar əlaqələrin qurulması baxımından əhəmiyyətli olacaqdır.

Discussions were held in the strengthening economic partnership with Hungary, opportunities for cooperation in industry, energy, pharmaceutical, transport, banking and other fields, as well as promotion of trade relations.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov met with the delegation led by Hungary Minister of Economic Development of Marton Nagy, who is on a visit to our country.
The important role of the development of Azerbaijan-Hungary relations, the mutual visits of the heads of state and government, and the held meetings in the strengthening of cooperation was emphasized during the meeting.
Providing information about the business environment created for the activities of foreign companies in Azerbaijan, the Minister of Economy invited Hungarian companies to take advantage of the favorable business environment of our country.
Marton Nagy spoke about the importance of the projects implemented by Azerbaijan in ensuring the energy security of Europe and shared his views on the expansion of economic and trade relations. It was mentioned that holding relevant meetings of Hungarian companies with local partners within the framework of the visit will be important in terms of establishing business relations between the businessmen of the two countries.