İqtisadiyyat Nazirliyi yanında İctimai Şura üzvləri ilə görüşdə dövlət-özəl əməkdaşlığının inkişafı, sahibkarlarla səmərəli kommunikasiyanın qurulması mexanizmləri müzakirə olunub.
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında İctimai Şura iqtisadi sahədə fəaliyyət göstərən dövlət qurumları ilə müzakirələri davam etdirir. Növbəti belə tədbir Azərbaycan Respublikasının İqtisadi Zonaların İnkişafı Agentliyi (İZİA) ilə keçirilib.
Tədbirdə iqtisadiyyatın davamlı inkişafının stimullaşdırılmasında dövlət-özəl əməkdaşlığının genişləndirilməsinin önəmi qeyd olunub, Agentliyin aidiyyəti qurumlarla və sahibkarlarla səmərəli kommunikasiyasının qurulması mexanizmləri barədə fikir mübadiləsi aparılıb. Müzakirələrdə normativ hüquqi sənədlərin hazırlanması, eləcə də İZİA qarşısında qaldırılan məsələlərin həlli prosesində sahibkarlarla əməkdaşlığın və onların rəyinin nəzərə alınmasının əhəmiyyəti vurğulanıb.
Görüşdə İctimai Şura ilə əməkdaşlıq istiqamətlərinə dair fikir mübadiləsi aparılıb, təkliflər dinlənilib, suallar cavablandırılıb.

Meeting held with the members of the Public Council under the Ministry of Economy
The development of public-private cooperation and the mechanisms of effective communication with entrepreneurs were discussed in the meeting with the members of the Public Council under the Ministry of Economy.
The Public Council under the Ministry of Economy continues discussions with government agencies operating in the economic field. The next such event was held with the Economic Zones Development Agency of the Republic of Azerbaijan (IZIA).
The importance of expanding public-private cooperation in stimulating the sustainable development of the economy was noted and ideas were exchanged at the event on the mechanisms of effective communication of the Agency with relevant institutions and entrepreneurs. The importance of cooperation with entrepreneurs and consideration of their opinions was emphasized in the discussions, in the process of preparing normative legal documents, as well as in the process of solving the issues raised before IZIA.
Opinions were exchanged on the directions of cooperation with the Public Council, suggestions were heard, and questions were answered at the meeting.