Yevlax Pilot Aqroparkının ilk rezidentləri tərəfindən 4,3 mln. manatdan çox investisiya yatırılacaq.
İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində İqtisadi Zonaların İnkişafı Agentliyinin (İZİA) idarəçiliyində olan aqroparklarda sahibkarlıq subyektlərinə (fermerlərə) rezidentlik statusunun verilməsinə başlanılıb. “İsfa", “Xar Agro" və “AGROTOP” MMC-lərə, eləcə də fərdi sahibkarlar Mehman Rəhimov və Firdovsi Əhmədova rezident statusu verilib. Rezidentlər 177,4 hektar sahədə investisiya dəyəri 4,3 milyon manatdan çox olan intensiv meyvə bağları, tingçilik və tərəvəzçilik təsərrüfatları salacaq, 53 nəfəri daimi, 187 nəfəri isə mövsümi işlə təmin edəcək.

First residents registered in the Yevlakh Pilot Agropark
İt has started to grant the residency status to business entities (farmers) in agroparks managed by the Economic Zones Development Agency (EZDA) under the Ministry of Economy. "Isfa", "Khar Agro" and "AGROTOP" LLCs, as well as individual entrepreneurs Mehman Rahimov and Firdovsi Ahmadov, were granted resident status. Residents will build intensive orchards, nursery and vegetable farms with an investment value of more than 4.3 million manats on an area of 177.4 hectares, providing permanent employment to 53 people and seasonal employment to 187 people.
The products to be produced are also expected to be exported abroad in addition to the domestic market.