“Boston Consulting Group” şirkətinin idarəedici direktoru və baş tərəfdaşı Pattabi Seşadri ilə görüşdə dayanıqlı inkişaf, enerji təhlükəsizliyi və potensial əməkdaşlıq istiqamətlərinə dair təcrübə mübadiləsi barədə müzakirələr aparılıb.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov 28-ci Bakı Enerii Forumunda iştirak etmək məqsədilə Azərbaycanda səfərdə olan “Boston Consulting Group” (BCG) şirkətinin idarəedici direktoru və baş tərəfdaşı Pattabi Seşadri ilə görüşüb.
İqtisadiyyat naziri ölkəmizin iqtisadi prioritetləri, həyata keçirilən layihələr, o cümlədən, enerji layihələri barədə məlumat verib, yeni iqtisadi çağırışlar şəraitində dayanıqlı inkişaf istiqamətləri, enerji təhlükəsizliyi və transformasiyası, “yaşıl enerji”, karbonsuzlaşma və potensial sahələr üzrə təcrübə mübadiləsi üçün imkanları qeyd edib.
BCG şirkətinin idarəedici direktoru və baş tərəfdaşı Pattabi Seşadri təmsil etdiyi şirkətin fəaliyyət istiqamətləri barədə danışıb, tərəfdaşlıq potensialı barədə fikirlərini bölüşüb.
Görüşdə potensial əməkdaşlıq istiqamətlərinə dair təcrübə mübadiləsi barədə müzakirələr aparılıb.
Qeyd: Qlobal konsaltinq şirkəti olan BCG-nin baş ofisi ABŞ-ın Massaçusets ştatının Boston şəhərində yerləşir. Qlobal şəbəkəyə malik şirkətin 50 ölkədə 90-dan çox ofisi var. BCG 2010-cu illərin əvvəllərindən Azərbaycanda tərəfdaşlarla əməkdaşlıq etməyə başlayıb. BCG-nin konsaltinq xidmətləri Azərbaycanda yerli, beynəlxalq və dövlət sektoru şirkətlərini əhatə edir.

Meeting held with the managing director and senior partner of the "Boston Consulting Group" company
Discussions were held in the meeting with Pattabi Seshadri, managing director and senior partner of "Boston Consulting Group", on sustainable development, energy security and exchange of experience on potential areas of cooperation.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov met with Pattabi Seshadri, managing director and senior partner of Boston Consulting Group (BCG), visiting Azerbaijan to participate in the 28th Baku Energy Forum.
The Minister of Economy informed about the economic priorities of our country, implemented projects, including energy projects, and noted the opportunities for exchange of experience on sustainable development directions, energy security and transformation, "green energy", decarbonization and potential areas in the context of new economic challenges.
Pattabi Seshadri, managing director and senior partner of BCG company, spoke about the activities of the company he represents and shared his thoughts on the potential of partnership.
Discussions were held during the meeting on the exchange of experience on potential areas of cooperation.
Note: BCG, a global consulting firm, is headquartered in Boston, Massachusetts, USA. The company bearing a global network has more than 90 offices in 50 countries. BCG has been cooperating with partners in Azerbaijan since the early 2010s. BCG's consulting services cover local, international and public sector companies in Azerbaijan.