Çinlə “yaşıl” enerji sahəsində əməkdaşlıq müzakirə olunub
Çin şirkətinə sənaye zonalarındakı əlverişli işgüzar mühit, ölkəmizin “yaşıl” enerji potensialı, azad edilmiş ərazilərimizdə həyata keçirilən layihələr barədə məlumat verilib.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov “China International Energy Sources Group Co., Ltd.” şirkətinin nümayəndələri ilə görüşüb.
Görüşdə Çin şirkətləri ilə işgüzar dialoqun genişlənməsinin önəmi bildirilib, Azərbaycanın əlverişli biznes və investisiya mühiti, sərmayədarlar üçün yaradılan imkanlar, ölkəmizdə alternativ və bərpa olunan enerji sahəsində reallaşdırılan və perspektiv layihələr barədə məlumat verilib.
Tərəflər Azərbaycanın “yaşıl” enerji potensialı, azad edilmiş ərazilərimizdə həyata keçirilən layihələr və əməkdaşlıq imkanları barədə fikir mübadiləsi aparıblar.
Qeyd: 2021-ci ildə yaradılmış “China Energy International Group Co., Ltd.” Çinin aparıcı şirkətlərindəndir. Şirkət “yaşıl” enerji və aşağı karbonlu enerji layihələrinin inkişafı üçün ümumi həllər və xidmətlər təqdim edir.

Cooperation discussed with China in the field of "green" energy
The Chinese company was informed about the favorable business environment in the industrial zones, the "green" energy potential of our country, and the projects implemented in our liberated areas.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov met with the representatives of the company "China International Energy Sources Group Co., Ltd.".
The importance of expanding the business dialogue with Chinese companies was stated, favorable business and investment environment of Azerbaijan, opportunities created for investors, realized and prospective projects in the field of alternative and renewable energy in our country were reported at the meeting.
The parties exchanged views on Azerbaijan's "green" energy potential, projects implemented in our liberated territories, and opportunities for cooperation.
Note: “China Energy International Group Co., Ltd.” established in 2021 is one of the leading companies in China. The company provides total solutions and services for the development of "green" energy and low-carbon energy projects.