Ölkədə baramaçılığın inkişafında dayanıqlı yem bazasının təmin edilməsi məqsədilə “Azting” MMC tərəfindən Yevlax Pilot Aqroparkında tingçilik təsərrüfatı yaradılacaq.
İqtisadiyyat Naziriliyinin tabeliyində İqtisadi Zonaların İnkişafı Agentliyinin (İZİA) idarəçiliyində olan Yevlax Pilot Aqroparkda daha bir sahibkarlıq subyektinə - “Azting” MMC-yə rezidentlik statusu verilib.
Azərbaycan-Özbəkistan birgə investisiya layihəsi çərçivəsində aqroparkın 19.98 hektar ərazisində tut tingçilik təsərrüfatının yaradılması nəzərdə tutulur.
İnvestisiya dəyəri 170 min manat olan layihənin icrası nəticəsində 5 nəfər daimi, 50 nəfər mövsümi işlə təmin ediləcək.

A seedling farm will be established in the Yevlax Pilot Agropark by "Azting" LLC in order to provide a stable fodder base for the development of cocooning in the country.
Another business entity - "Azting" LLC has been granted residency status in the Yevlax Pilot Agropark, which is managed by the Economic Zones Development Agency (EZIA) under the Ministry of Economy.
It is planned to create a mulberry seedling on the territory of 19.98 hectares of the agropark within the framework of the Azerbaijan-Uzbekistan joint investment project.
5 people will be provided with permanent and 50 seasonal jobs as a result of the implementation of the project with an investment value of 170,000 manats.