Pakistanın Baş naziri ilə görüş keçirilib
Azərbaycan-Pakistan tərəfdaşlığının inkişafı məsələləri müzakirə edilib, ticarət sahəsində əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov, rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev, energetika naziri Pərviz Şahbazov və Pakistandakı səfirimiz Xəzər Fərhadov ölkəmizdə səfərdə olan Pakistan İslam Respublikasının Baş naziri Məhəmməd Şahbaz Şərifin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Vurğulanıb ki, iki dost ölkə arasında əlaqələr qarşılıqlı etimad şəraitində möhkəmlənir, müxtəlif sahələrdə münasibətlər yüksələn xətlə inkişaf edir. Görüşdə Azərbaycan-Pakistan tərəfdaşlığının iqtisadi əlaqələrimizin şaxələndirilməsi üçün yaratdığı imkanlar, birgə layihələrin reallaşdırılması perspektivləri barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
Görüş çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi ilə Pakistan İslam Respublikasının Ticarət Nazirliyi arasında ticarət sahəsində əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu imzalanıb. Sənəd iki ölkə arasında ticarət əlaqələrinin dərinləşdirilməsi üçün müvafiq tədbirlərin həyata keçirilməsi məsələlərini əhatə edir.

Development issues of Azerbaijan-Pakistan partnership were discussed and a Memorandum of Understanding on trade cooperation was signed.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov, Minister of Digital Development and Transport Rashad Nabiyev, Minister of Energy Parviz Shahbazov and our Ambassador to Pakistan Khazar Farhadov met with the delegation led by the Prime Minister of the Islamic Republic of Pakistan Muhammad Shehbaz Sharif, who is visiting our country.
It was stressed that the relations between the two friendly countries are being strengthened in the conditions of mutual trust, and the relations in various fields are developing on an upward line. Views were exchanged at the meeting on the opportunities created by the Azerbaijan-Pakistan partnership for the diversification of our economic relations, and the prospects for the realization of joint projects.
A Memorandum of Understanding on trade cooperation was signed between the Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Trade of the Islamic Republic of Pakistan within the framework of the meeting. The document covers the implementation of relevant measures to deepen trade relations between the two countries.