“Sustainable Water Solutions” şirkəti ilə əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilib
BƏƏ ilə yeni iqtisadi çağırışlar şəraitində resurslardan səmərəli istifadənin əhəmiyyəti, dayanıqlı inkişaf üçün innovativ mexanizmlərin tətbiqində əməkdaşlıq barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin “Sustainable Water Solutions” Holdinqinin idarəedici direktoru və baş icraçı direktoru Əhməd Əl Şəmsi ilə görüşüb.
İqtisadiyyat naziri ölkəmizin təmiz ətraf mühit və “yaşıl” enerji ölkəsinə çevrilməsinin qarşıya hədəf kimi qoyulduğunu vurğulayıb, təbii resurslardan səmərəli istifadə olunması istiqamətində həyata keçirilən layihələr və onların icra vəziyyəti barədə məlumat verib.
Nazir yeni iqtisadi çağırışlar şəraitində su mənbələrindən səmərəli istifadə və müasir texonoloji həllərə dayanan su idarəçiliyinin əhəmiyyətini vurğulayıb. Azərbaycanda yaradılmış əlverişli investisiya mühiti və dayanıqlı inkişaf üçün innovativ mexanizmlərin tətbiqində şirkətlə ölkəmizin əməkdaşlıq imkanlarına dair fikirlərini  bölüşüb.
Əhməd Əl Şəmsi  rəhbərlik etdiyi şirkətin fəaliyyəti, müxtəlif ölkələrdəki təcrübəsi barədə danışıb, Azərbaycanla əməkdaşlıqda maraqlı olduqılarını ifadə edib, ölkəmizin əlverişli coğrafi mövqeyinin, təbii potensialının və inkişaf etmiş infrastruktura malik olmasının “Sustainable Water Solutions”şirkəti ilə əlaqələrin genişləndirilməsi üçün şərait yaratdığını vurğulayıb.
Tərəflər innovativ mexanizmlərin tətbiqi sahəsində əməkdaşlıq məsələləri barəsində fikir mübadiləsi aparıb.

Opinions were exchanged with the UAE on the importance of efficient use of resources in the face of new economic challenges and on the cooperation in the application of innovative mechanisms for sustainable development.
Minister of Economy Mikayil Jabbarov met with Ahmed Al Shamsi, Managing Director and Chief Executive Officer of "Sustainable Water Solutions" Holding of the United Arab Emirates.
The Minister of Economy emphasized that the transformation of our country into a clean environment and "green" energy country is set as a goal, as well as informed about the projects implemented in the direction of efficient use of natural resources and their implementation status.
The minister stressed the importance of efficient use of water resources and water management based on modern technological solutions in the face of new economic challenges. He shared his views on the favorable investment environment created in Azerbaijan and the cooperation possibilities between the company and our country in applying innovative mechanisms for sustainable development.
Ahmed Al Shamsi made a speech about the activities of the company he leads, his experience in different countries, expressed his interest in cooperation with Azerbaijan, and emphasized that our country's favorable geographical location, natural potential and having a developed infrastructure create conditions for expanding relations with the "Sustainable Water Solutions" company.
The parties exchanged views on issues of cooperation in the field of application of innovative mechanisms.