Media nümayəndələri üçün təşkil edilən müsabiqənin qalibləri mükafatlandırılıb
İqtisadiyyat Nazirliyi tərəfindən jurnalistlər üçün təşkil edilən “İqtisadi siyasət və inkişafın Heydər Əliyev fəlsəfəsi” mövzusunda yaradıcılıq müsabiqəsinin nəticələrinə və qaliblərin mükafatlandırılmasına həsr olunmuş tədbir keçirilib.
İqtisadiyyat Nazirliyi tərəfindən media nümayəndələri üçün təşkil edilən “İqtisadi siyasət və inkişafın Heydər Əliyev fəlsəfəsi” mövzusunda yaradıcılıq müsabiqəsinin nəticələrinə və qaliblərin mükafatlandırılmasına həsr olunmuş tədbir keçirilib.
Tədbirdə İqtisadiyyat Nazirliyinin Aparat rəhbərinin müavini Amil Əlili qeyd edib ki, Azərbaycanda ulu öndərin əziz xatirəsi daim böyük ehtiram və minnətdarlıqla yad edilir. Heydər Əliyevin tarixi xidmətləri cəmiyyət və dövlət həyatının bütün əsas sahələrini əhatə etməklə, olduqca önəmli, ibrətamiz və gələcək nəsillərə örnəkdir. Ümummilli Liderin irsinin dərindən araşdırılması və cəmiyyətə, eləcə də dünyaya çatdırılması gənc nəslin vətənpərvər və milli ruhda böyüməsində, Azərbaycan dövlətçiliyinin dünyada təbliğində mühüm rola malikdir. Bu baxımdan, medianın rolu xüsusi əhəmiyyət kəsb edir. Bunu müsabiqədə KİV nümayəndələrinin göstərdiyi fəallıq da əyani sübut edir. Müsabiqəyə təqdim edilən materiallarda Ümummilli Liderin həyat və fəaliyyətinin müxtəlf yönlərdən təhlili, faktların dolğun sadalanması, materialların zəngin məzmun təşkil etməsi ilk növbədə, Heydər Əliyevə olan sevgidən irəli gəlir.
Amil Əlili müsabiqədə iştirak edən hər bir jurnalistə təşəkkürünü bildirib və qalibləri təbrik edib. Müsabiqə qalibləri hədiyyələrlə mükafatlandırılıb.

Winners of competition organized for media representatives awarded
An event was held by the Ministry of Economy for journalists dedicated to the results of the creative competition and the awarding of the winners on the theme "Heydar Aliyev's philosophy of economic policy and development".
An event was held by the Ministry of Economy for media representatives dedicated to the results of the creative competition on "Heydar Aliyev's philosophy of economic policy and development" and the awarding of the winners.
Deputy Chief of Staff of the Ministry of Economy Amil Alili noted at the event that the dear memory of the great leader is always remembered with great respect and gratitude in Azerbaijan. Heydar Aliyev's historical services covering all the main areas of society and state life are very important, instructive and an example for future generations. A deep study of the heritage of the national leader and its transmission to society and the world plays an important role in educating the younger generation in a patriotic and national spirit, in promoting Azerbaijani statehood in the world. The role of the media is of particular importance in this regard. This is clearly evidenced by the activity of media representatives in the competition. The analysis of the life and activities of the National Leader from various aspects, the complete listing of facts and the rich content of the materials submitted to the competition come primarily from the love for Heydar Aliyev.
Amil Alili thanked every journalist who participated in the competition and congratulated the winners. The winners of the competition were awarded with gifts.