“Tatneft” şirkətinin baş direktoru ilə görüş keçirilib
SOCAR və Tatneft arasında əməkdaşlığın perspektivləri, energetika sahəsində həyata keçirilən layihələr və təcrübə mübadiləsi üzrə imkanlar müzakirə edilib.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov, SOCAR-ın prezidenti Rövşən Nəcəf və Rusiya Federasiyasının Tatarıstan Respublikasının “Tatneft” Publik Səhmdar Cəmiyyətinin baş direktoru Nail Maqanov arasında keçirilmiş görüşdə SOCAR və “Tatneft” arasında əməkdaşlığın perspektivləri, energetika sahəsində həyata keçirilən layihələr və təcrübə mübadiləsi üzrə imkanlar müzakirə edilib.
Tərəflər ölkələrimiz arasında energetika sahəsi üzrə geniş əlaqələri vurğulayıb, tərəfdaşlığın inkişaf potensialı barədə fikir mübadiləsi aparıblar.

Meeting held with the general director of "Tatneft" company
Cooperation prospects between SOCAR and Tatneft, projects implemented in the field of energy and opportunities for exchange of experience were discussed.
Cooperation prospects between SOCAR and Tatneft, projects implemented in the field of energy and opportunities for exchange of experience were discussed at the meeting held between Minister of Economy Mikayil Jabbarov, SOCAR President Rovshan Najaf and General Director of Tatneft Public Joint Stock Company of the Republic of Tatarstan of the Russian Federation Nail Maganov.
The parties emphasized the extensive relations between our countries in the field of energy, and exchanged views on the development potential of the partnership.