Efiopiyanın xarici işlər üzrə dövlət naziri Mesqanu Arqa Moaç ilə görüşdə qarşılıqlı əlaqələrin mövcud vəziyyəti və gələcək inkişafı perspektivləri, iqtisadi əməkdaşlığın inkişafı istiqamətində atılmalı olan addımlar müzakirə edilib.
İqtisadiyyat nazirinin müavini Sahib Məmmədov Efiopiyanın xarici işlər üzrə dövlət naziri Mesqanu Arqa Moaç ilə görüşüb.
Azərbaycan iqtisadiyyatı barədə məlumat verən Sahib Məmmədov ölkəmizdə bu sahədə aparılan uğurlu islahatların müsbət nəticələrini qeyd edib, azad edilmiş ərazilərimizin yenidən qurulması və iqtisadi reinteqrasiyası ilə bağlı görülən işlərin ümumi iqtisadi inkişafa töhfə verdiyini bildirib.
Mesqanu Arqa Moaç Efiopiyanın Azərbaycanla əlaqələrin genişlənməsinə önəm verdiyini, Azərbaycanın iqtisadi islahatlar təcrübəsinin tətbiqinə maraq göstərdiyini diqqətə çatdırıb, əməkdaşlıq potensialı barədə fikirlərini bölüşüb.
Tərəflər iki ölkə arasında qarşılıqlı faydalı iqtisadi əlaqələrin yaradılması, o cümlədən ticarət və investisiya üzrə əməkdaşlıq imkanlarının reallaşdırılması, əlaqələrin inkişafına dəstək məqsədilə hüquq-müqavilə bazasının genişləndirilməsi, biznes subyektlərinin iştirakı ilə işgüzar tədbirlərin keçirilməsinin məqsədəuyğunluğunu vurğulayıblar.
Görüşdə Efiopiya ilə əlaqələrin mövcud vəziyyəti və gələcək inkişafı perspekivləri, iqtisadi əməkdaşlığın inkişafı istiqamətində atılmalı olan addımlar müzakirə edilib.

Meeting held with the State Minister of Ethiopia
The current situation and prospects of future development of mutual relations, steps to be taken in the direction of economic cooperation were discussed in the meeting with State Minister for Foreign Affairs of Ethiopia, Mesganu Arga Moach.
Deputy Minister of Economy Sahib Mammadov met with State Minister for Foreign Affairs of Ethiopia Mesganu Arga Moach.
Providing information on the economy of Azerbaijan, Sahib Mammadov noted the positive results of the successful reforms in this field in our country and pointed out that the work done on the reconstruction and economic reintegration of our liberated territories contributed to the overall economic development.
Mesganu Arga Moach stated that Ethiopia attaches importance to the expansion of relations with Azerbaijan, shows interest in applying the experience of economic reforms of Azerbaijan, and shared his views on the potential of cooperation.
The parties emphasized the feasibility of establishing mutually beneficial economic relations between the two countries, including realizing opportunities for cooperation in trade and investment, expanding the legal and contractual base to support the development of relations, and holding business events with the participation of business entities.
The current situation and prospects of future development of relations with Ethiopia, steps to be taken in the direction of development of economic cooperation were discussed at the meeting.