Beynəlxalq Maliyyə Korporasiyasının Avropa regionu üzrə dövlət-özəl tərəfdaşlığı proqramlarının rəhbəri Mehita Fanni ilə görüşdə əməkdaşlığın prioritet istiqamətləri və perspektiv layihələr barədə müzakirə aparılıb.
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarovun Beynəlxalq Maliyyə Korporasiyasının (İFC) Avropa regionu üzrə dövlət-özəl tərəfdaşlığı proqramlarının rəhbəri xanım Mehita Fanni ilə görüşündə ölkəmizin İFC ilə əlaqələrin genişləndirilməsinə önəm verdiyi vurğulanıb, təşkilatın biznes mühitinin təkmilləşdirilməsi, dövlət-özəl sektor tərəfdaşlığının inkişaf etdirilməsi kimi istiqamətlər üzrə ölkəmizdə reallaşdırılan layihələrə dəstəyinin əhəmiyyəti qeyd olunub.
Görüşdə Azərbaycanın sosial-iqtisadi hədəfləri, o cümlədən, dayanıqlı və rəqabətqabiliyyətli iqtisadiyyatın inkişafı yönündə islahatlar, biznes mühitinin yaxşılaşdırılması, dövlət-özəl tərəfdaşlığı, azad olunmuş əraziərimizdə reinteqrasiya tədbirləri və s. barədə məlumat verilib, İFC ilə tərəfdaşlığın gücləndirilməsi imkanları bildirilib.
Tərəflər əməkdaşlığın prioritet istiqamətləri, dövlət-özəl tərəfdaşlığının təşviqi sahəsində görülən işlər və perspektiv layihələr barədə müzakirə aparıblar.

The priority directions of cooperation and prospective projects were discussed in the meeting with Mehita Fanny, Regional Manager for IFC's Public-Private Partnership division business in Europe.
It was emphasized that our country attaches importance to the expansion of relations with IFC, and the importance of the organization's support for projects implemented in our country in areas such as improving the business environment and developing public-private sector partnership was noted in the meeting of Minister of Economy Mikayil Jabbarov with Mrs. Mehita Fanny, Regional Manager for IFC's Public-Private Partnership division business in Europe.
Information was provided at the meeting on Azerbaijan's socio-economic goals, including reforms for the development of a stable and competitive economy, improvement of the business environment, public-private partnership, reintegration measures in our liberated territories, and the possibilities of strengthening partnership with IFC.
The parties discussed the priority areas of cooperation, the work done in the field of promotion of public-private partnership and prospective projects.